Servisçilerden korsana tepki

Korsan servislere karşı ortak mücadele çağrısında bulunan yasal servisçiler, “Benzer acılar yaşamak istemiyorsak korsan servislere son vermeliyiz” dedi

Servisçilerden korsana tepki
Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlayan Adanalı servisçiler, korsan servisçilere ateş püskürüyor. İzmir'de yaşanan trajedinin sorumlusunun korsan servisler olduğunu belirten Adanalı servisçiler, korsan servislere karşı mücadele edilmesini istedi. Yeni acıların yaşanmaması için yetkililerin yanında vatandaşların da korsan servisler konusunda duyarlı olmalarını isteyen servisçiler, "Benzer acılar yaşamak istemiyorsak korsan servislere son vermeliyiz" dedi.

UZAK DURUN
3 yaşındaki Alperen Sakin'in trajik ölümünden sonra kamuoyunda yanlış bir algı oluştuğunu anlatan Türker Keser, "Vatandaş korsan servislerden habersiz olduğu için 'S' plakalı yasal servisler töhmet altına girdi. Oysa suçlu olan, bizim yıllardır mücadele ettiğimiz ama önüne geçemediğimiz korsan bir servisti. Velilerimiz, çocuklarını kimlere emanet ettiğini bilmeli. Servislerin 'S' plakalı olup olmadığına dikkat etmeli. Çocuklarımızın geleceği için korsanlardan uzak durulmalı" diye konuştu.

İHBAR EDİN
Korsan servislerin yanında bazı anaokul, kreş ve rehabilitasyon merkezlerinin de 'personel taşıma' adı altında korsan servisçiliğe soyunduklarını vurgulayan Keser, "İşini kitabına uygun yapan biz yasal servisçiler denetime tabi tutulurken korsanlar kayıtdışı oldukları için denetlenemiyor. Bu sorun sadece polisin veya belediyenin alacağı önlemler çözülmez. Vatandaşların da bu mücadeleye destek vermesi ve korsanları ihbar etmesi gerekmektedir" şeklinde konuştu.

UYDUDAN TAKİP
Korsan servislerin gelişigüzel araçlarda hizmet verdiğini 'S' plakalı servislerin ise yasa ve yönetmeliklerin belirlediği standartlara uygun hareket ettiğini anlatan Levent Ergül ise şöyle konuştu; "Çocuklarımız için araçlarımızda her türlü önlem alınmıştır. Araçlarımızda güvenlik kamerası mevcuttur. Belediye tüm araçlarımızı uydudan takip etmektedir. İstediklerinde velilere de uydu takip şifresi vererek çocuklarının içerisinde olduğu aracın nerede olduğunu öğrenebiliyor."
BİZE ULAŞIN