TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Devlet hastanesinde günde 160 ameliyat

Hatay Devlet Hastanesi, 2016 yılı sonunda hizmete açıldığından beri, bin 50 yatak kapasitesi ve otel konforundaki odaları ile günde 160 ameliyat ve 12 bin poliklinik hizmeti verebiliyor

Devlet hastanesinde günde 160 ameliyat
Hatay'da 2016 yılının aralık ayında hizmete açılan Hatay Devlet Hastanesi, bin 50 yatak kapasitesi ve otel konforundaki odaları ile bölgenin gözdesi oldu. 124 yoğun bakım ünitesi, 24 ameliyathaneyi bünyesinde barındıran hastanede günlük 160 ameliyat yapılabiliyor, ortalama 12 bin hastaya da poliklinik hizmeti verilebiliyor. Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, Aralık 2016 tarihinde kurulan Hatay Devlet Hastanesinin günde ortalama 12 bin hastaya baktığını söyledi.

BİN 50 YATAK KAPASİTESİ
Genel Sekreter Yılmaz, geçen yıl aralık ayında faaliyete başlayan ve 2017 yılı Şubat ayında bütün kliniklerin taşınmasıyla tam faaliyete geçen Hatay Devlet Hastanesi'nin, bin 50 yatak kapasitesi ve 93 bin metrekare kapalı alana sahip olduğu belirterek sevkli hastaların sayısında büyük azalma görüldüğünü kaydetti. Yılmaz, hastanede günde 160'a yakın ameliyat gerçekleştiğini belirterek şunları söyledi: "Bulunduğumuz dönem itibariyle acille beraber günlük ortalama 11-12 bin hasta bakılıyor. 160'a yakın ameliyat yapıyoruz. Daha önceki dönemle kıyasladığımız zaman özellikle yoğun bakım kapasitelerinde, üçüncü seviye yoğun bakım seviyelerinde 4 kat artış oldu. Bununla beraber Sağlık Bakanlığımızın hastanemize yönelik planlamaları ve destekleriyle daha önce il dışına yapılan sevklerimizde azalmalar görüyoruz."

MÜSTAKİL ONKOLOJİ SERVİSİ
Yılmaz, yakın zamanda faaliyete geçirecekleri Müstakil Onkoloji Servisinin bütüncül olarak kanser hastalarının baştan sona tedavi süreçlerini takip edebileceği bir merkez olacağını müjdeledi. Yılmaz, Hatay Devlet Hastanesi'nde kısa süre içinde anjiyo hizmetine başlanacağını, kalp cerrahisi ve müstakil onkoloji servisinin de açılacağı kaydederek, "Halen fiili olarak onkoloji hizmeti veriyoruz ama onu tek merkez haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN