Yarışma dünyayı sanatla buluşturdu

Arbella Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, bu yıl 7’ncisini düzenledikleri Uluslararası Fotoğraf Yarışması’yla, hem Arbella’yı hem de Mersin’i dünyaya tanıttıklarını vurguladı

Yarışma dünyayı sanatla buluşturdu
Arbella Makarna'nın bu yıl yedincisini düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerine verildi. Yarışmaya, 'Makarna ile Sağlıklı Yaşam ', 'Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları', 'Spor' ve 'Serbest' kategorilerinde 42 farklı ülkeden bin 157 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. 8 bin 909 fotoğrafın gönderildiği yarışma Türkiye'den organize edilen en büyük uluslararası yarışmalardan biri oldu.

BİR KARE İÇİN
Ödül töreni Mersin Forum'da fotoğrafların da sergilendiği bir etkinlikte yapıldı. Türkiye'den katılan ve yarışmada en çok ödül alarak FİAB En İyi Fotoğrafçı Ödülü Barış Barlas'a verildi. Bilinmeyenleri görmek, bilinenleri fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirmek üzere yollara düşen fotoğraf sanatçılarına destek vermeyi hedefleyen Arbella Makarna, her sene sanatçıları, farklı karelere ve perspektiflere yönlendiriyor. Şehirleşmenin artması ile oyun alanlarının yok olduğuna, geleneksel çocuk oyunlarının unutulmaya yüz tutuğuna dikkat çekmek isteyen Arbella, yarışma kategorilerinden birini 'Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları' olarak belirledi. Arbella Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, "Dünyada yeri olan bir yarışma olduk. 8 bin 909 fotoğraf var. Jüri dünyanın her yerinden gelen fotoğraf sanatçılarından oluşuyor. Biz hem Mersin'in tanıtımına katkı sağlıyoruz, hem de dünyanın her yerinden insanı fotoğraf sanatıyla birleştiriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN