1 saniyede plaka tanıma sistemi

Adana polisi, zırhlı araçlarına taktığı kameralarla 2 şeritli yolda seyir veya park halindeki araçların plakalarını tarayarak 1 saniyenin altında bir sürede çalıntı veya hacizli olduğunu tespit ediyor

1 saniyede plaka tanıma sistemi
Adana Emniyet Müdürlüğü suçlularla mücadelede, teknolojiyi yakından takip ederek geliştirdiği sistemlerle savaşmaya devam ediyor. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Adana polisi, 'Zırhlı Araç Destekli Yunus Timleri'nin otomobilleri üzerine yerleştirdiği kameralarla trafikteki araçlarının plakalarını bir saniyenin altında okuyarak çalıntı ve hacizli gibi birçok noktada sakıncalı olup olmadıklarını tespit ediyor. Emniyet Müdürü Selami Yıldız, "Teknolojinin bütün imkânlarından faydalanarak suçlularla mücadelemiz sonuna kadar sürecektir" dedi.

ANINDA SONUÇ
Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geliştirilen sistem 5 araca yerleştirildi. Araçların tavanına kurulan 4 adet kameralı sistem, 2 şeritli yolda hareket veya park halindeki araçların plakalarını, 'Plaka Tanıma Sistemi'yle (PTS) okuyarak Ankara'daki Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı'na gönderiyor. 1 saniyenin altında bir sürede aracın marka, model, renk gibi teknik özeliklerini çıkaran sistem otomobilin çalıntı veya hacizli olup olmadığını da tepsi ediyor.
BİZE ULAŞIN