Kralın bindiği arabayı 100 bin dolara satmadı

Belçika Kralı I. Baudouin’in de bindiği 1976 model Chevrolet Impala’yı gözü gibi koruyan Saruhan Yağmur, meraklılarının 100 bin dolarlık teklifini geri çevirdiğini söyledi

Kralın bindiği arabayı 100 bin dolara satmadı
Adana Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, 100 bin dolar teklif edilmesine rağmen satmadığı 1976 model Chevrolet Impala'yı gözü gibi koruyor. Kıyamadığı için aracını yağmurda, çamurda hatta güneşli günlerde bile kullanmadığını anlatan Yağmur, "Bu araç benim için baba yadigarıdır. Babamdan bana, benden oğluma, oğlumdan da çocuğuna kalacak. Değeri maddiyatla ölçülmez" dedi.

KRALDAN HEDİYE
1976 model Chevrolet Impala, Temmuz 1976'da Belçika Kralı I. Baudouin tarafından Adana Valiliği'ne hediye edildi. Makam aracı olarak kullanılan ve Adana'yı ziyaretinde Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Kenan Evren ile Turgut Özal'a tahsis edilen Chevrolet Impala, 1992 yılında ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Dönemin Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur tarafından satın alındı. Baba Yağmur öldükten sonra, araç kendi adını taşıyan oğlu Saruhan Yağmur'a kaldı.

AİLE YADİGÂRI
Klasik ototmobil meraklıların peşinden koştuğu Chevrolet Impala'nın maddi değerinin yanında manevi değerinin de önemli olduğunu belirten Yağmur, "Bu araç benim için baba yadigarıdır. Babamdan bana, benden oğluma, oğlumdan da çocuğuna kalacaktır. Bu artık ailemizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bana 100 bin dolar teklif edilmesine rağmen satmadım. Bu saatten sonra da satmayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN