Amatör sporlar şahlanacak

Bu ayın sonunda yapılacak olan ASKF genel kurulu için geri sayım başladı. Başkan adayı Dr. Ahmet Bozan, “ASKF gerçek kimliğine kavuşacak, amatör hak ettiği değeri bulacak” dedi

Amatör sporlar şahlanacak
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (ASKF) 27 Eylül'de yapılacak olan olağan genel kurulunda başkanlık için yarışan Dr. Ahmet Bozan, göreve gelmeleri halinde amatör sporun hak ettiği değeri bulacağını söyledi. Adana Gençlik Spor Kulübü Başkanı, TFF Süper Lig Temsilcisi ve Adana ASKF Yönetim Kurulu Üyesi gibi görevlerde başarılı bir geçmişe sahip olan Bozan, kongre çalışmalarını SABAH Güney'e anlatı.

DESTEK BÜYÜK
ASKF'nin kapılarını bütün kulüplere açmak istediklerini belirten Bozan, "Federasyonumuza üye olan olmayan bütün kulüplerimize kapımız açık olacak" dedi. Genel kurul öncesi salon sporları ve futbol kulübü temsilcilerinden büyük destek gördüklerini belirten Bozan, "540'a yakın kulübümüzdün 180 civarında kongre üyemiz var. Bunların büyük bir kısmı ile oturup konuştuk. Projelerimizi anlattık. Destek aldık. Çok heyecanlıyız" diye konuştu. Bozan, daha güçlü kulüp, daha güçlü altyapı, daha güçlü ASKF için bu göreve talip olduğunu söyleyerek, "Genç bir ekip kurduk. Yönetim kurulumuzu kulüplerin içerisinden seçeceğiz. Ortak hareket etmek istiyoruz. Toplantılarımızı 10-11 kişi ile değil daha fazla düşünce ile yapmak hedefindeyiz" dedi. Kulüplere, kulüp bakanlarına kimlik kazandıracaklarını söyleyen Ahmet Bozan, "ASKF'nin bütün imkanlarını kulüplerimiz kullansın istiyoruz. Kulüplerimize masör desteği sağlayacağız. İnternet sitemizi yenileyeceğiz. Projelerimizle geliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN