İki dayısı ile kuzenini borç yüzünden öldürdü

Adana’da 1 milyon liralık borç yüzünden dayıları Ümit ve İlyas Barak ile kuzeni Onur Bakubala’yı öldüren 6 aylık polis memuru Görkem Elbadi tutuklandı

İki dayısı ile kuzenini borç yüzünden öldürdü
Adana önceki gün dayıları Ümit (39) ve İlyas Barak (43) ile kuzeni Onur Bakubala'yı (26) beylik tabancasıyla öldürdükten sonra meslektaşlarına teslim olan 6 aylık polis memuru Görkem Elbadi (26) tutuklandı. Polis memuru Elbadi'nin, dayılarıyla birlikte kendi adına kurduğu şirketin iflas ettiği, bu yüzden 1 milyon lirayı bulan vergi borcu ve diğer borçları ödeyemediği için cinayeti işlediği ortaya çıktı. Olay merkez Sarıçam ilçesindeki Keresteciler Sitesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bir süre önce Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde trafik polisi olarak göreve başlayan Görkem Elbadi kendi adına dayılarıyla birlikte şirket kurdu. Bir süre sonra mobilya şirketi iflas eden Edibali'nin yüklü miktarda vergi borcu çıktı. Borçlar yüzünden Görkem Elbadi ile dayıları arasında anlaşmazlık yaşandı.

KURŞUN YAĞDIRDI
Önceki gün dayılarının mobilya atölyesine giden polis memuru Görkem Elbadi, vergi borcunun ödenmesi konusunda tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve Elbadi, beylik tabancasını çekerek dayıları ile olay yerinde bulunan kuzeni Onur Bakubala'ya kurşun yağdırdı. İlyas Barak olay yerinde, Ümit Barak ile Onur Bakubala hastanede yaşamını yitirdi.

CEZAEVİNE KONULDU
Olaydan sonra otomobili ile kaçan Görkem Elbadi Kürkçüler Mahallesi'nde bir akaryakıt istasyonunda meslektaşlarına teslim oldu. Cinayet Büro Amirliği'nde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen katil zanlısı polis tutuklanarak Kürkçüler Cezaevi'ne gönderildi.
BİZE ULAŞIN