Metruk binalar temizleniyor

Metruk binalar temizleniyor
Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde, yıllarca madde bağımlılarına mesken olan ve çarpık kentleşmede ilçenin görüntüsünü bozan metruk binalar, KHK ile Belediye Başkanlığı'na atanan Muhittin Pamuk'un talimatıyla yıkılıyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Yapı Kontrol Müdürlüğünce Akdeniz ilçesinde 142 metruk bina tespit edilirken, inceleme komisyonu 65 binadaki incelemeyi tamamlayarak yıkılması yönünde karar verdi.

YOĞUN ŞİKAYET
Metruk binaların kötü amaçlarla kullanılması nedeniyle yoğun şikayetler aldıklarını dile getiren Başkan Muhittin Pamuk, "Yıllarca ilçemizde bu tür binalarda çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklar kazanmasına müsaade edilmiş. Vatandaş şikayetleri hiç dinlenmemiş. Biz ilçemizde yaşayan vatandaşların hak ettiği gibi, onları dinleyerek, şikayetlerini dikkate alarak hizmet üretiyoruz" dedi.

DEVAM EDECEK
Maliyeti nedeniyle arsası üzerinde bulunan metruk yapıyı yıkamayan vatandaşlara da yardımcı olduklarını belirten Başkan Pamuk, "Bu kapsamda hukuki prosedürleri tamamlanan 14 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Şu an yıkım kararı bulunan 9 binanın da en kısa zamanda yıkımı gerçekleştirilerek, çevreye verdiği zarar önlenecek. Akdeniz'in güzelliğini gölgeleyecek hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN