‘Servis araçlarını kümese çevirmeyin’

Servis sürücüleriyle toplantı yapan Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, “Kimse aracına fazla öğrenci almayacak. Kümese tavuk sokar gibi çocukları servise sokmayacaksınız” dedi

‘Servis araçlarını kümese çevirmeyin’
Okulların açılmasının ardından Adana Valiliği servis şoförlerine yönelik "Okul Servis Araçları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirdi. Toplantıda sürücüleri uyaran Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, "Çok dikkatli olmanız gerekiyor. Giderken servis hostesini görürken dönüşte göremiyoruz. Kimse aracına fazla öğrenci almayacak. Kümese tavuk sokar gibi çocukları servise sokmayacaksınız" dedi.

ARALIKSIZ DENETİM
Evliya Çelebi Turizm Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya emniyet, jandarma, Milli Eğitim yetkilileri ile birlikte servis sürücüleri katıldı. Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, öğrencilerin standartlara uygun şekilde taşınması için gerekli tüm çalışmaların ve denetimlerin yapıldığını söyledi. Aydın, kolluk kuvvetlerinin yanı sıra okul yönetiminin de sorumlu olduğunu ve bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını istedi.

"HOSTESSİZ GELİYOR"
Geçtiğimiz ay İzmir'in Çiğli ilçesinde 3 yaşındaki Alperen Sakin'in kreşe götürülürken serviste unutulması sonucu hayatını kaybetmesi olayının bir benzerinin yaşanmaması için sürücülerin dikkatli olmasını isteyen Aydın şunları söyledi: Güvenlik güçlerimiz denetimleri aralıksız sürdürecek. Çocuklarını sizlere emanet eden anne ve babaları kimsenin üzmeye hakkı yok. Servis hostesiniz mutlaka bulunmalı. Bazen hostesle giden servis gelirken hostessiz oluyor. Bu olmaz. Siz can taşıyorsunuz. En önemli diğer konu ise çocuklar tavuk kümesine konulur gibi servise bindiriliyor. Kimse fazla öğrenci almayacak.
BİZE ULAŞIN