Sosyal projelerde Türkiye birincisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ‘Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu. Başkan Fatih Erkoç, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı

Sosyal projelerde Türkiye birincisi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Belediyelerde Sosyal Politikalar' proje yarışmasında, 'Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve Maraş Oyuncakları Atölyesi Projesi' ile 1'incilik ödülüne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ödülünü, Ankara'da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

ENGELSİZ KENT
Başkan Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak "Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve Maraş Oyuncakları Atölyesi" Projesi ile bu ödülü kazandıklarını ifade ederek, "Engelsiz bir Kahramanmaraş' için yaptığımız çalışmaların ve hizmetlerin karşılığı olarak Türkiye 1'inciliği ile ödüllendirildik. Bizleri bu ödüle layık gören AK Parti Yerel Yönetimler Başkan-lığımıza ve Sayın Cumhur-başkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu. Yarışmada Adana Yüreğir Belediyesi'nin, tarım işçilerinin çocuklarına yönelik Doğankent Kültürevi'nde gerçekleştirilen 'Tarladan Okula Çocukevi' projesi de 'Sosyal proje' dalında ödüle layık görüldü. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Çelikcan "Projelerimizin Cumhurbaşkanımız tarafından ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir onurdur" dedi.

ÖDÜL GETİREN PROJE
Doğankent Kültürevi'nde hayata geçirilen proje ile tarım ürünlerinin yetiştirildiği Doğankent Mahallesi'nde barınan tarım işçilerinin çocuklarına okul öncesi eğitim vermek üzere sınıf açıldı. Çocuklar kaldıkları çadırlardan araçla alınarak sınıfa getiriliyor, uzman görevliler eşliğinde çeşitli etkinliklere katılarak tekrar kaldıkları çadırlara bırakılıyor. Bunun yanı sıra düzenli sağlık kontrolleri yapılıp, giysileri de temin ediliyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin standını gezerek ürünleri tek tek inceledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Fatih Mehmet Erkoç ve Genel Sekreter Züver Çetinkaya, Erdoğan'a stantta yer alan ürünleri tanıttılar.


Mahmut Çelikcan


Mehmet Tahmazoğlu


Fatih Erkoç
BİZE ULAŞIN