‘Bombacı Mülayim’ gibi davranmayın

Özel güvenlikçilere, şüpheli paketlere karşı müdahale eğitimi veren Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kemal Sunal’ın rol aldığı Korkusuz Korkak filmine gönderme yaptı

‘Bombacı Mülayim’ gibi davranmayın
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, özel güvenlikçilere, şüpheli paketlere karşı müdahale eğitimi verdi. Kentte görev yapan özel güvenlik görevlilerinin katıldığı eğitimde, bilgiler veren patlayıcı madde imha tim komutanı Jandarma Başçavuş Fatih Bahar, şüpheli paketlerin tekme atarak kontrol edilmesinin tehlikeli olduğunu belirterek, güvenlikçilerden 'Korkusuz Korkak' filminde Kemal Sunal'ın canlandırdığı 'Bombacı Mülayim' gibi davranmamalarını istedi. Güvenlik görevlilerine şüpheli paketle karşılaşıldığında ne yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak gösteren Bahar, "Oynama, kurcalama, tespit yap ve kolluk güçlerine haber ver" dedi. Asayiş Şube Müdürü Jandarma Binbaşı Kadir Akbey ise güç kaybeden terör örgütlerinin en hain saldırılarını bombalarla yaptıklarını belirterek, "Patlayıcı maddeyle mücadele çok önemli yer tutmaktadır. Kritik yerlerde görev yaptığınız için patlayıcı maddelerle ilgili bilgili olmanız önemli" diye konuştu.

'BOMBACI MÜLAYİM'
"Korkusuz Korkak" filminde Kemal Sunal'ın canlandırdığı Mülayim, bir şirkette masa başı işte çalışmaktadır. Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Doktor 6 ay sonra öleceğini söyler. Birden değişen Mülayim, ezilmek bir yana, patron gibi davranmaya başlar. Mahalleye bırakılan bir bomba ile oyuncak gibi oynayıp patlattığı için de 'Bombacı Mülayim' lakabını alır.
BİZE ULAŞIN