Bulgur ihracatçılarına Erdoğan’dan destek

Kazakistan’da düzenlenen Astana Expo 2017 fuarında stant açan Gaziantepli ihracatçılar, bulgur ve yöresel ürünleri tanıttı. Standı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bulgur patlağını tattı

Bulgur ihracatçılarına Erdoğan’dan destek
Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleştirilen Uluslararası Astana Expo 2017 fuarında stant açan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), ihracatını yaptıkları ürünleri katılımcılara tanıttı. Hububat ve bakliyat ürünlerinden yapılan yemekler beğeni toplarken, fuarı eşi Emine Erdoğan ile birlikte ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bulgur patlağını beğendi.

MOTİVE ETTİ
Hububat ve bakliyat sektöründeki ürünlerin tanıtılması için yoğun bir tanıtım faaliyeti sürdürdüklerini söyleyen Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Astana'da düzenlenen EXPO 2017 Fuar alanını ziyaret ederek Türk katılımcıları motive ettiğini söyledi.

ÜRÜNLERİ BEĞENDİ
Altunkaya, "Cumhurbaşkanımız ve beraberindeki heyet de katıldığımız bu fuarları zaman zaman ziyaret ederek ihracatımızı artırmamız için bizi motive etmektedir. Son olarak Kazakistan gezisi kapsamında Astana'daki fuarı ziyaret ettiğinde tamamen hububat-bakliyat ürünlerinden yapılmış yöresel yemeklerimizi ver Ar-Ge sonucu elde edilen yeni mamullerimizi gördü, beğendi" dedi.
BİZE ULAŞIN