Kimisi beline ip bağladı, kimisi kanala tahta attı

DSİ sulama kanalında 25-30 yaşlarında kimliği belirsiz bir kadın cesedi bulundu. Cesedin üzerinde darp veya kesici alet izine rastlanmadı

Kimisi beline ip bağladı, kimisi kanala tahta attı
Adana'da DSİ'ye ait sulama kanalındaki kadın cesedini çıkartmak için polis ve vatandaşlar seferber oldu. Akıntının fazla olması nedeniyle su altı polisi ve CANKUR ekiplerinin gelmesini beklemeyen asayiş ekipleri bir polis memurunun beline kalın ipi bağlarken, bir polis de cesedi durdurabilmek için suya kalın tahtalar attı. Kadının cesedi suya atlayan bir vatandaş tarafından çıkartıldı.

HAZIR BEKLETİLER
Olay Alihocalı Köyü yakınlarından geçen DSİ kanalında meydana geldi. Suda hareketsiz kadın cesedi gören vatandaşlar hemen polisi aradı. Olay yerine polislerle birlikte su altı, CANKUR, ve sağlık görevlileri sevk edildi. Akıntının fazla olması ve cesedin uzaklaşması üzerine polis ile vatandaşlar harekete geçti. Polislerde birinin beline kalın ip bağlanıp cesedin geçeceği güzergahta hazır bekletildi. Bir başka polis de cesedin olay yerinden uzaklaşmaması için kalın inşaat tahtalarını cesedin bulunduğu bölgeye attı.

KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR
Tüm bunlara rağmen cesedin uzaklaştığını gören vatandaşlardan biri kanala atladı. Vatandaş cesedi kıyıya kadar getirip polis ve kurtarma ekiplerine teslim etti. Cesedin üzerinde yapılan incelemede herhangi darp ve kesici alet izine rastlanmadı. Polis 25-30 yaşlarındaki kadının kimliği belirlemek için çalışmalarını sürürken, ceset Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN