Restoran cinayetine 6 tutuklama

Adana’da 2 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı olaya karıştıkları ileri sürülen 8 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine konuldu

Restoran cinayetine 6 tutuklama
Adana'da Ziyapaşa Bulvarı'nda bir restoranda 2 kişinin öldürüldüğü, 3 kişinin yaralandığı olaya karıştığı ileri sürülen 8 kişiden 6'sı tutuklanarak cezaevine konuldu. Suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen şüphelilerin, "Biz suçsuzuz. Kimseyi öldürmedik" diyerek kendilerini savundukları öğrenildi.

SİLAHLARI ÇEKTİLER
Olay, 11 Eylül gecesi Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı'nda bulunan lüks restoranda meydana geldi. İddiaya göre, Erkan Çoral (38,) restoranını yaklaşık 5 ay önce Kemal Daş'a (56) kiraladı. Kemal Daş ile Erkan Çoral arasında kira bedeli ve hisse devretme yüzünden anlaşmazlık çıktı. Bunun üzerine Çoral adamlarıyla birlikte restorana gelerek Kemal Daş'ı çıkarmak istedi. Çoral ve Daş'ın adamları silahları çekerek birbirlerine ateş ettiler.

SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Bir anda restoran savaş alanına döndü. Çatışmada Murat Sultan ile Orhan Koğan hayatını kaybederken, Erkan Çoral, Serkan Kaplan ve Ömer Deveci, çeşitli yerlerinden yaralandı. Cinayet masası ekipleri olaydan sonra yaptığı çalışmada çatışmaya karışan Abdül Mümin Açar, (47), Sait Yolcu (39), Çağlar Güneş (34). Ömer Deveci (34) Gökhan Alp (34), Erdinç Sevindik (33), Ali Ergün ve Serkan Kaplan' (35) gözaltına alındı. Durumu ağır olan şüphelilerden Erkan Çoral ve Ömer Karabacak'ın hastanede tedavileri sürerken, firar Kemal Daş polis tarafından her yerde aranıyor.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİLER
Emniyetteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, "Biz kimseyi öldürmedik" diyerek ilginç savunmada bulundular. Adliyeye sek edilen şüphelilerden Sait Yolcu, Çağlar Güneş, Gökhan Alp, Erdinç Sevindik, Ali Ergün ve Serkan Kaplan tutuklandı. Ömer Deveci ile Ali Mümin Açar'a adli kontrol şartı uygulandı.
BİZE ULAŞIN