Anahtar teslim hayal sattılar

Satın aldıkları evlerin başkalarına da satıldığını öğrenen vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı. Müteahhitlerin kayıplara karıştığını söyleyen mağdurlar vurgunun 20 milyon TL olduğunu ileri sürdü

Anahtar teslim hayal sattılar
Adana'da anahtarları teslim edilen evlerinin başkalarına da satıldığını öğrenen çok sayıda mağdur Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Müteahhit İsmail Arapoğlu ve ortaklarının üstlendikleri bazı inşaatları da yarım bırakarak kayıplara karıştığını belirten mağdurlar, emlak vurgunun 20 milyon TL'yi bulduğunu ileri sürdü. Müteahhitin tefecilerin eline düştüğünü de iddia eden vatandaşlar, mağdur edilen kişi sayısının 200'e ulaştığını söyledi.

TEFECİLERE VERİLDİ İDDİASI
18 kişi tarafından yapılan ortak suç duyurusunda, borç batağına saplandığı savunulan Arapoğlu'nun mağdurlara sattığı toplam 100 daireyi tefecilere devrettiği, tefecilerin de bu daireleri üçüncü sahıslara sattığı öne sürüldü. Söz konusu dolandırıcılığın Arapoğlu'nun ortakları tarafından anlatıldığının belirtildiği suç duyurusunda, tefecilere emanet olarak verilen dairelerin listesi de delil olarak savcılığa sunuldu ve kayıplara karışan zanlıların tutuklanması talep edildi. İsmail Arapoğlu'nu geçmiş yıllarda hayata geçirdiği projeler yüzünden tercih ettiğini açıklayan mağdurlardan Cabbar Yeşilova (60), "2015 yılında emekli maşımı ve tüm birikimim olan 140 bin TL'yi vererek sözleşme imzaladık. 2017 yılında inşaat bitti ve evlerimizin anahtarlarını verdi. Tapuyu birkaç ay sonra alacağımız söylendi. Daha sonra ise evimde başkalarının oturduğunu ve evin tapusunun onlarda olduğunu öğrendim" dedi.

ORTADAN KAYBOLDULAR
Kendisi ve ailesi için 3 daire aldığını bildiren Ali Almaz (32) ise, "Bu daireler için 2016 yılında 390 bin TL ödedik. Amcam ve 2 kuzenim de başka yerdeki inşaattan daire almak için 420 bin TL ödedi. İlk başta herşey iyi gidiyor, katlar yükseliyordu. Ancak birden inşaat durdu. Dairelerimizin akıbetini öğrenmek istediğimizde muhatap bulamadık. Ne İsmail Arapoğlu'na ne de ortakları Abdullah Şahin ve Senan Akkaya'ya ulaşabiliyoruz. 200'e yakın insanı dolandırıp kaçtılar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN