Heyecan sona erdİ

Uluslararası Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu, ev sahibi Yakın Doğu’yu yenen Avenida oldu

Heyecan sona erdİ
Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Dr. Suat Günsel Kupası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu ev sahibi Yakın Doğu'yu yenen Avenida oldu. Bu sene 4.'sü düzenlenen turnuva uluslararası kulvarda bu yıl ilk defa gerçekleşti. Turnuvada Yakın Doğu Üniversitesi, Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Castors Braine, USK Prag ve Anevida takımları mücadele etti.

ÖNEMLİ TAKIMLAR
Turnuvada yer alan Galatasaray oynadığı hiçbir maçı kazamayarak altıncı olurken, Hatay BŞB dördüncü oldu. Ev Sahibi Yakın Doğu Üniversitesi ise finalde İspanyol rakibi Avenida'ya beş sayı farkla yenilerek ikinci oldu. Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu, "Olağanüstü bir turnuva izledik. Euro League'de son beş senede üç şampiyonluk kazanmış olan takımlar buradaydı. Bu turnuva KKTC'nin gururu olsa gerek" dedi. "Turnuvada emeği geçen Yakın Doğu Üniversitesi'ne teşekkür ediyorum" diye konuşan Kalaycıoğlu, "Biz de onları en iyi şekilde temsil ettik. Böylece ambargo dinlemeden neler yapılabileceğini herkese göstermiş oldular. Bu büyük bir adım oldu" dedi. KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu da, "Biz ambargolarla boğuşuyoruz. İnşallah bu bir ilk olur. Böyle organizasyonlar sürekli olursa da ambargoları kırmış oluruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN