Miniklerin s��nıfını öğretmenler yaptı

Müdürler, öğretmenler boyacı, sıvacı oldu anaokulu yaptı. Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 57 yıllık eski okul lojmanı, tadilattan geçirilerek minikler için hazırlandı

Miniklerin sınıfını öğretmenler yaptı
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde boyacı, sıvacı ve duvar ustası olan öğretmenler, 57 yıllık okul lojmanını tadilattan geçirerek anaokuluna dönüştürdü. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi dolayısıyla yaklaşık 18 milyon öğrenci ders başı yaparken, 1.5 milyonu aşkın öğretmen de öğrencilerle buluştu. Adana'nın Tufanbeyli ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nde ise müdürler ve öğretmenler anaokulu yapmak için yaklaşık 15 gün boyunca gece gündüz demeden çalıştı.

GÖNÜLLÜ ÇALIŞTILAR
Eğitimcilerin kimi sıvacı, kimi kalıp ustası, kimi boyacı, kimi duvar ustası, kimi tesisatçı olup anaokulunu yeni eğitim- öğretim dönemine yetiştirmek için çalıştı. Pekmezli İlk ve Ortaokul Müdürü Mehmet Sayan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yılmaz, Müdür Yardımcısı Fatih Karakılçık, Atatürk YBO Müdür Yardımcısı Hikmet Erdoğan ve Ortaköy İlkokulu öğretmeni Mümin Korkutan, gönüllü olarak gece gündüz çalışarak anaokulunu yeni eğitim-öğretim döneminde yetiştirdi.

ÇOCUKLAR ŞAŞIRDI
1960 yılında ilkokulun öğretmen lojmanı olarak yapılan ve bakımsızlıktan her tarafı dökülen bina öğretmenlerin üstün gayretleri sayesinde anaokuluna dönüştü. Tamiratının yanı sıra lojmanın bütün odaları da özel okulları aratmayacak şekilde anaokulu şeklinde dizayn edildi. Öğrenciler eğitim yılının ilk günü anaokuluna geldiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler.
BİZE ULAŞIN