5 aylık hamile kadının gasp oyunu bozuldu

Adana’da durdurduğu yaşlı sürücülerden kendisini eve bırakmalarını isteyip, mahalleye girdiklerinde arkadaşlarıyla birlikte gasp eden 5 aylık hamile Sevilay D. yakalandı

5 aylık hamile kadının gasp oyunu bozuldu
Adana'da otomobilini durdurduğu yaşlı adamlara hasta numarası yapıp daha sonra mahallesine götürerek gasp ettirdiği ileri sürülen 5 aylık hamile 23 yaşındaki Sevilay D. polis tarafından yakalandı. Emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından "Nitelikli yağma" suçundan adliyeye sevk edilen zanlıya hamileliğinden dolayı adli kontrol şartı uygulanarak ev hapsi cezası verildi. İlk olay 6 Eylül'de Türkmenbaşı Bulvarı'nda meydana geldi. Sevilay Dinçer, S.B.'nin (63) kullandığı otomobili durdurdu. Sevilay D., "Rahatsızım. Sancılarım var" diyerek yardım istedi. Bunun üzerine S.B., kadını otomobile alıp en yakın hastaneye götürmek için hareket etti. Hastaneye yaklaştığı sırada Sevilay D., planını devreye soktu. "Şu an çok iyiyim. Beni evime bırakabilir misin?" dedi.

"KUŞ YUVAYA GİRDİ"
Olumlu cevap alan Sevilay D., bu sırada cep telefonundan, "Kuş yuvaya girdi. Eve geliyoruz harekete geçin" diyerek yakınlarına mesaj attı. Yavuzlar Mahallesi'ndeki evlerinin sokağına geldiğinde kadının yakınları S.B.'nin yanına gelip arabasının anahtarını aldıktan sonra, "Kredi kartını ve paraları vermezsen, seni öldürürüz" diyerek tehdit ederek yaşlı adamı darp etti. Gaspçılar, S.B.'nin bin 200 lirasını aldıktan sonra bankamatik kartına da el koyarak bankadan da bin 850 lira çektiler. Yaşlı adam polis merkezine giderek başından geçenleri anlattı.

EV HAPSİ VERİLDİ
Polis bu olayı aydınlatmaya çalışırken, aynı yöntemle bu kez Bülent Angın Bulvarı'nda 61 yaşındaki A.S. gaspçıların kurbanı oldu. A.S.'nin de 900 lirası gasp edildi. Polisle birlikte gasp edildiği mahalleye giden A.S., Sevilay D.'yi teşhis etti. Bu sırada diğer mağdur S.B. de polis merkezindeki kadının kendisini gasp ettiğini doğruladı. Nitelikli yağma suçundan adliyeye sevk edilen zanlıya hamileliğinden dolayı adli kontrol şartı uygulanarak ev hapsi cezası verildi.
BİZE ULAŞIN