Eğitim kalitesini dünyaya tanıtacak

Çağ Üniversitesi, en büyük bibliyografik veritabanı Ideas- Repec’in 30 kritere göre yaptığı Avrupa sıralamasına girdi. Üniversitenin yeni hedefi, dünya sıralamasında zirveye çıkmak

Eğitim kalitesini dünyaya tanıtacak
Dünyanın en büyük bibliyografik veritabanı olan Ideas-Repec'in 30 ayrı kritere göre yaptığı Avrupa sıralamasında, Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 121'inci oldu. Çağ Üniversitesi, Türkiye'den listeye giren üniversiteler sıralamasında ise 3. sırada yer aldı. Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, elde edilen başarının Çağ ailesi için büyük gurur olduğunu söyledi. Bayboğan, "Çağ'ın eğitim kalitesini tüm dünyaya kanıtlamak istiyoruz" dedi.

'ENERJİ EKONOMİSİ'
Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Öztürk, aynı listede yayınlarına değer verilen akademisyenler arasında Avrupa'da 34'üncü, Türkiye'de ise 2. sırada yer aldı. Ideas-Repec verilerine göre, Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, dünyada "Enerji Ekonomisi" alanında bilimsel çalışma yapan kurumlar arasında 21'inci sırada yer alırken, aynı listede Prof. Dr. İlhan Öztürk ise, aynı alanda bilimsel çalışma yapan enerji iktisatçıları arasında 15'inci oldu. Türkiye Özel Okullar Derneği İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı da olan Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan ve ekibinin yoğun çalışmaları sonucu Çağ Koleji, uluslararası akreditasyon aldı ve dünyanın en prestijli kurumlarından Cambridge tarafından düzenlenen sınavlarda maksimum düzeyde başarı elde etti.
BİZE ULAŞIN