Hayallerine kavuştular

Maddi imkansızlıklar nedeniyle Adanaspor altyapısını bırakmak zorunda kalan Bektaş ve Ali Tezcan kardeşlere Kulüp Başkanı Bayram Akgül umut oldu

Hayallerine kavuştular
TFF 1. Lig takımlarından Adanaspor'un kulüp başkanı Bayram Akgül, 13 yaşındaki Bektaş Tezcan ve 12 yaşındaki Ali Tezcan kardeşlerin hayallerine umut oldu. 350 TL engelli maaşlıyla 8 çocuğunu okutan baba Yusuf Tezcan'ın yaşadığı dramı sosyal medya üzerinden takip eden Başkan Akgül, Bektaş ve Ali'nin maddi imkansızlıklar nedeniyle Adanaspor altyapısından iki yıl önce ayrıldığını öğrenince aileyi tesislere davet etti. Akgül, sağlık sorunları sebebiyle yıllardır çalışamayan ve geçimini engelli maaşı ile güçlükle sağlayan Yusuf Tezcan ve 6 çocuğunu Osman Yereşen Tesisleri'nde ağırladı. Koyu bir Adanaspor taraftarı olan ve futbolu çok seven Bektaş ve Ali, babalarının yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle iki yıl önce altyapıdan ayrıldıklarını anlattılar. Çocuk yaşta hayalleri yıkılan Tezcan kardeşler yeniden turuncu- beyazlı ekibin altyapısına döneceklerini öğrenince yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi.

'BUGÜNÜ ASLA UNUTMAYACAĞIZ'
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tezcan ailesine maddi manevi anlamda destek olan Adanaspor Tezcan kardeşleri altyapıya geri davet ederek tüm masraflarını üstlendi. Antrenman öncesi teknik direktör Kemal Kılıç ve en sevdikleri futbolcularla buluşan Bektaş ve Ali'ye isimlerinin yazılı olduğu turuncu-beyazlı forma hediye edildi. Hayran oldukları golcü oyuncu Magaye Gueye ile sohbet eden iki kardeş, "Çok mutluyuz. Bugünü unutmayacağız" dedi. Baba Tezcan, geçimimi şoförlük yaparak sağladığını belirterek, "Belimden, beynimden ameliyat olduğum, akciğerimde kist oluştuğu için patlama riskinden dolayı hiç çalışamıyorum. Adanaspor'un yapmış olduğu bu davranış, beni ve çocuklarımı çok mutlu etti. İki oğlum Adanaspor altyapısında futbol oynuyordu. Maddi sıkıntılarımdan dolayı oğullarımı futboldan almak zorunda kaldım. Başkanı Bayram Akgül'e bu davranışı için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

AKGÜL: AİLEMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Daha önce de birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Başkan Bayram Akgül ise Tezcan ailesinin yaşadığı dramı sosyal medya üzerinden öğrendiğini belirterek, "Fotoğrafta Bektaş ve Ali'nin üzerinde Adanaspor forması olduğunu gördüm. Yöneticilerime bilgi verip Tezcan ailesini tesislere davet ettik. Bektaş ve Ali'nin Adanaspor altyapısından maddi imkansızlıklar nedeniyle ayrıldığını duyunca çok üzüldüm ve bu çocuklarımızı hayata kazandırmak için kulüpteki tüm masraflarını üstlendik" dedi.
BİZE ULAŞIN