Kahramanmaraş’ta dondurma festivali

Kahramanmaraş 1’inci Uluslararası Dondurma Festivali yarın başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç “Bu eşsiz buz gibi lezzeti tatmayan kalmasın istiyoruz” dedi

Kahramanmaraş’ta dondurma festivali
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki 22-24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası 1'inci Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali hazırlıkları tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 3 gün sürecek olan festivalde 'doyabildiğin kadar değil alabildiğin kadar dondurma'nın dağıtılacağını söyledi. Başkan Erkoç "Onlarca dondurma TIR'ı, Karadeniz'den Ege'ye, Marmara'dan İç Anadolu'ya 13 kentte tonlarca dondurma dağıtmaya devam ediyor" dedi.

'DOKTOR TAVSİYELİ'
Başkan Erkoç, Genel Sekreter Züver Çetinkaya ile birlikte düzenlediği toplantıda, "Kahramanmaraş dondurması, ihraç edildiği yüzden fazla ülkede milyonlarca insan tarafından tüketilen Türkiye'nin yüz akıdır. İstiyoruz ki dünyadaki dondurma tüketimi pastasından daha fazla pay alsın. Kahramanmaraş dondurması milli bir üründür. Organik olması, keçi sütü, yaban orkidesi gibi doğal ürünlerden oluşmasıyla doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir" diye konuştu.

TATMAYAN KALMASIN DİYE
Büyükşehir Belediyesi olarak bu ürüne gerekli desteği vereceklerini kaydeden Erkoç, "Bu eşsiz lezzeti bu damak tadını tatmayan kalmasın gayreti içerisindeyiz. Bu sektöre destek vermeye devam edeceğiz. Yurt içinde ve yurt dışında 10 binden fazla iş istihdamı ile de Kahramanmaraş dondurması bu alanda da ülkemize katkı sağlamaktadır. Sadece dondurmayla sınırlı kalmayacağız. Önümüzdeki yıllarda kentimizin diğer organik ürünleriyle ilgili de festivaller düzenleyeceği" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN