Boyama bitmeyince tatilde de çalıştılar

Hükümlüler, kamuya yararlı bir işte çalıştırma cezası kapsamında Adana genelinde boyadıkları okulları eğitim yılına yetiştiremeyince, gönüllü olarak hafta sonu da çalıştılar

Boyama bitmeyince tatilde de çalıştılar
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde, kamuya yararlı bir işte çalışma cezasını çeken 17 hükümlü, çalıştıkları okulun boya ve tadilat işleri yeni eğitim öğretim yılına yetişmeyince, gönüllü olarak hafta sonu da çalıştı. Hiçbir şey talep etmeden ve cezaları düşürülmeden kendi inisiyatifleriyle cumartesi ve pazar günü okula giden hükümlüler, yeniledikleri okulları öğrencilere hazır hale getirdi. Verilen eğitim ve kurslarla meslek sahibi yapılan hükümlüler, kamuya yararlı bir işte çalıştırma cezası kapsamında Adana genelinde son bir yılda 126 okulda boya ve tadilat çalışması yaptı. Bir yandan cezalarını çekerken bir yandan da meslek öğrenip topluma yararlı iş yapan hükümlüler, il genelindeki okullarda yaklaşık 2 bin 700 derslik, 450 koridor, 520 idare odası, kütüphane, mescit gibi odaları boyayıp tadilatını yaptı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, suçla toplumun nispeten dışında kalan insanların topluma yararlı hale getirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

ÖRNEK UYGULAMA
Ali Yeldan, "İnfaz sistemine ümitle bakmamızı sağlayacak örnek uygulamalara ulaşabilmek, böyle güzel davranışlarla ölçülebilir. Öğrencilerimizin hizmetine artı değer kazandırıp güzel eserler bırakırken, hem ıslah oluyorlar hem de iyilik yapma duygusuyla kendilerini geliştiriyorlar. Gönülden tebrik ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN