Tescil rekortmenleri MTB’de ödüllendirildi

Mersin Ticaret Borsası’nın 90’ıncı kuruluş yıldönümü düzenlenen programla kutlandı. Programda tescil rekortmenlerine ödülleri verildi

Tescil rekortmenleri MTB’de ödüllendirildi
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Ticaret Borsasının 90'nıncı kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılarak tescil rekortmenlerine ödüllerini verdi. Gecede Vali Ali İhsan Su, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı ve MTB Meclis Başkanı Hüseyin Arslan, TOBB Konsey Başkanı ve MTB Başkanı Abdullah Özdemir, milletvekilleri, iş dünyasının temsilcileri ve siyasiler de hazır bulundu.

"KAFAMIZ KARIŞIK OLMAMALI"
Mersin'in tarım, sanayi, turizm, sağlık ve ticaret şehri olduğunu, ancak bu potansiyelin yeterince kullanılamadığını, bunu aşmak için günü birlik, kısa vadeli düşünceden kaçınmak gerektiğini vurgulayan Bakan Elvan, "Eğer gerçekten o ilimizin gelişmesini, kalkınmasını istiyorsak orta ve uzun vadeli bir bakış açımız olmalı. Gözümüzü kapattığımızda nasıl bir Mersin hayal ettiğimizi görebilmeliyiz. Kafamız karışık olmamalı" dedi.

ARBEL'E ÇİFTE ÖDÜL
Tescil rekortmenleri ödüllerinin birincisi olan Arbel A.Ş.'nin ödülünü Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun elinden aldı. Hasan Arslan, "Arbel Grup olarak hedefimiz, ülkemizi dünya çapında üst seviyelere çıkartmak ve asla indirtmemek olacaktır" diye konuştu. İkincilik ödülü de Arbel Grup'a gitti. Ödülü, Durum Gıda CEO'su Hüseyin Arslan ile Dilara Arslan aldı.
BİZE ULAŞIN