Karpuz pekmezi tattı işçilerle yemek yedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Yüreğir Belediyesi ile Adana OSB’yi ziyaret etti. Sarıeroğlu, OSB’de fabrika işçileriyle öğle yemeğinde buluştu

Karpuz pekmezi tattı işçilerle yemek yedi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 'Kadınlar Konuşuyor' programına katılmak üzere geldiği Adana'da Yüreğir Belediyesi ile Adana Hacı Sabancı OSB'de Abdioğulları Plastik'i ziyaret etti. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın ilk kez Yüreğir Kültürevleri'nde üretilen karpuz pekmezi hediye ettiği Bakan Sarıeroğlu, OSB ziyaretinde de Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. işçileriyle öğle yemeği yedi.

İLK DURAK YÜREĞİR
Bakan Sarıeroğlu'nun ilk durağı Yüreğir Belediyesi oldu. Belediye Başkan Mahmut Çelikcan, Bakan Sarıeroğlu'na kültürevlerinde üretilen el emeği bir tablo hediye etti. Başkan Çelikcan ve eşi Mehtap Çelikcan Yüreğir Kültürevleri aşçılık bölümünün deneysel mutfağında üretilen karpuz pekmezini de hediye ederek yeni yapılan ürün hakkında açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu, Başkan Çelikcan ve eşi Mehtap Çelikcan'a teşekkür ederek başarılar diledi. Bakan Sarıeroğlu'na hizmetleri hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan, hayal bile edilemeyecek pek çok hizmeti Yüreğir'e getirdiklerini belirterek, "Hükümetimizin de destekleriyle birçok kamu yatırımını ilçemize kazandırdık. Belediyemizin yaptığı çalışmalar ve özel yatırımlarla ilçemizin önü açtık. Yapılan hizmetler sayesinde Yüreğir Adana'nın arka bahçesi olmaktan çıkıp yatırımcıların uğrak yeri haline geldi" diye konuştu.

ÖĞLE YEMEĞİ
Adana OSB ziyaretinde Bakan Sarıeroğlu, Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı da olan OSB Başkanı Bekir Sütcü ve çalışanlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Sütcü ve beraberindekilerle fabrika yemekhanesine geçen Bakan Sarıeroğlu, öğle yemeğini işçilerle birlikte yedi. İşçilerle sohbet eden Bakan Sarıeroğlu, daha sonra AOSB Başkanı Bekir Sütcü'den Abdioğulları Plastik'in kuruluşundan bugüne geçen süreç ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BİZE ULAŞIN