Dargeçit’in eski çehresi değişti

Mardin’in Dargeçit ilçesi, Kaymakam Yeşiltaş’ın Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmesi ile küllerinden yeniden doğdu. İlçenin çehresi tamamen değişti

Dargeçit’in eski çehresi değişti
Mardin'in Dargeçit ilçesi makus talihini yenerek yaşanabilir ilçeler arasında yeri almaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından KHK kapsamında Dargeçit Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş'ın Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirmesi ile ilçenin kaderi değişti, çirkin görüntüler ortadan kalkıp temiz bir çehreye kavuştu.

10 AYD A 10 MİLYON YATIRIM
Dargeçit İlçe Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Yeşiltaş, göreve geldiği 10 aylık sürede ilçenin çehresini değiştirdi. Yaklaşık 10 milyon liralık projeyi hayata geçiren Yeşiltaş, tek bir parkı bulunmayan ilçede 5 park açıp kısa bir sürede çocuklar için oyun parkı açılmasını sağladı. Sorun yumağı halinde devralınan Dargeçit Belediyesi, yapılan atama ile altyapıdan temizliğe kadar tüm alanlarda yatırım hamlesi gerçekleştirdi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yeşiltaş, ilçede kamusal anlamda daha önce hiç bir yatırımın yapılmadığını söyledi. Yeşiltaş, "İlk geldiğimiz zamanlarda çöp toplamasından tutun belediyenin tüm hizmetlerinde eksiklikler vardı. Kanayan yara olan çöp ve temizlik sorununu bitirdik. Trafik ve park konusunda çalışmalarımız sürüyor. En önemli konumuz ise sosyal konular. Sosyal belediyecilik anlamında etkili olacak çalışmaları yürütüyoruz" dedi.

GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM
İlçenin gençliğini göz ardı etmediklerini vurgulayan Yeşiltaş, dezavantajlı öğrencileri gezilere, tiyatro, sinema, yüzme, gibi etkinliklerle buluşturduklarını anlattı. Gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmelerini sağlamak için kulüp kurduklarını belirten Yeşiltaş, "Yaz Spor Okulu projesi kapsamında 500'e yakın çocuğa yüzme, futbol, voleybol, basketbol, hentbol, badminton, kick boks ve dart dersleri verdik" diye konuştu.

DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ DEĞDİ
Halkla iç içe olmak ve devletin şefkatli elini hissettirmek için Dargeçitlilerin her etkinliğinde yanlarında olmaya çalıştıklarını belirten Yeşiltaş, "Evlenen gençleri ve doğum yapan her anneyi ziyaret ederek hediyesini verdik. Öksüz ve yetimlerimi unutmadık. 40 yaş üstü kadınlarımızı meme kanseri taramasından geçirdik" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN