Erdoğan’a teşekkür

Mardin’e yapacağı hizmetlerin devam edeceğini kaydeden Milletvekili Çankırı, Mardin Devlet Hastanesi’nin içinde bulunduğu şartları anlattığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteğini de aldı

Erdoğan’a teşekkür
Mardin'e yapacağı hizmetlerin devam edeceğini ve bu defa sağlık alanında Mardin halkına hizmet etme çalışması içerisinde olduğunu kaydeden Çankırı'nın babası işadamı Süleyman Bölünmez, Mardin Devlet Hastanesi'nin içinde bulunduğu şartlardan rahatsızlık duyduğunu, hasta yoğunluğundan ötürü, ihtiyaçları karşılayamayan hastanenin durumunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiğini söyledi. Mardin Devlet Hastanesi'nin mesai bitiminde dağılma safhasını Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin maç sonu dağılma safhasını kendisine hatırlattığını anlatan Bölünmez, "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdağan'ı son ziyaretimizde gördüğüm bu manzarayı paylaştım ve Mardin'e şehir hastanesi talebimizi ilettim. Yap İşlet Devret modeli ile yapılan Şehir Hastanelerinden birinin Mardin'e yapılmasına karar verildiği taktirde Mardinli bir işadamı olarak destek vermeye hazır olduğumu ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız, talebimizi uygun gördü ve son Mardin ziyaretinde Şehir Hastanesi müjdesini Sayın Milletvekimiz Ceyda Bölünmez Çankırı'yı platformda yanına alarak bütün Mardinlilerle paylaşmış oldu. İnşallah Mardin'de sağlık alanında da güzel çalışmalar olacak. Ben inanıyorum ki; bu güzel koordineli çalışmalar devam edecek ve Mardin, sağlıktan, eğitime, ulaşımdan tarıma ve turizme kadar çok önemli atılımlar gerçekleştirecek. Bu talebimizi kabul eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bu konuda büyük çaba içerisinde olan Sayın Valim ve Büyükşehir Belediye Başkan vekilim Mustafa Yaman'a, kaymakamlarımıza ve kayyumlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalarda Mardin'in ulaşım altyapısı sorununun çözümü konusunda her defasında yakın ilgi ve alakalarını gördüğümüz, Ulaştırma Bakanımız Sayın Mehmet Arslan'a teşekkür ediyorum. Ancak bütün bunların yanında yerelde devam eden çalışmaları azami bir çaba ile koordine edip uygulanmasını hızlandıran Mardin Valimiz Sayın Mustafa Yaman'a ve himayelerinde emek harcayan bütün çalışanlara özellikle şükranlarımı sunuyorum"dedi.

SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK
AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardinlilere verdiği Şehir Hastanesi sözünün vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandığını belirterek, Mardin'in sağlık turizmi alanında da önemli bir sıçrama yaşayacağını söyledi. Şehir Hastanesi projesi sözünün Mardin'i sağlık üssü olması açısında önemli bir müjde olduğunu ifade eden Çankırı, "Günümüz şartlarında özellikle sağlık alanında Avrupa'dan ve Orta Doğu'nun farklı ülkelerinden tedavi amaçlı gelen çok sayıda turist geliyor. Türkiye'de uygulanan tedaviler artık dünya sağlık sektöründe model olarak gösteriliyor. Bu gelişmeler Türkiye'de sağlıkta tedavi kalitesinde kat edilen mesafeyi de gözler önüne seriyor. Mardin'imizde de bu anlamda son yıllarda kat edilen mesafeler vatandaşlarımızın da dikkatinden kaçmıyor. 2002'den bu yana AK Parti hükümetleri tarafından 'Sağlıkta dönüşüm' adı altında uygulamaya konulan değişimden Mardin de yararlandırıldı. Bundan sonrası için gayretlerimiz sürecek. Mardin'e inanç turizminin yanına sağlık turizmini de eklemiş olacağız. Mardin, şehir hastanesine kavuştuğunda bölgesel anlamda sağlık üssü olmuş olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN