İlkleri başardık

Ömerli Kaymakamı ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz, ilçe halkının hassasiyetlerini, istek ve ihtiyaçlarını gözeterek hayata geçirdikleri hizmetlerle Ömerli’nin çehresini değiştirdiklerini söyledi

İlkleri başardık
Ömerli Kaymakam ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz, tarihi ve kültürü ile zenginliğini koruyan Ömerli'yi yaşanabilir ilçe hali getirmek için gece-gündüz çalıştıklarını söyledi. Kısa sürede alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Kaymakam ve Belediye Başkanı Korkmaz, "Tüm kurumlarımız ve Büyükşehir belediyemizin de desteği ile Ömerli ilçemizi yaşanılabilir bir yer haline getirdik" dedi.

HİZMET İÇİN VARIM
Ömerli Belediyesi olarak, tarih, kültür, insan ve mekan boyutunda sürekli yaşanabilir bir ilçe oluşturma vizyonuyla hizmet ettiklerini belirten Korkmaz, "Ömerli'ye hiç yapılamayanı yapmak konusunda, vatandaşlarımıza hizmet etmekten gururlu olduğumuzu ve eksilmeyen bir şevkle hizmet etmekten mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bugüne kadar yapılmayan ne varsa "ilkler" başlığı altında sayılabilecek ne varsa yapmış olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz" dedi. Mardin kent merkezine yakın olmasına rağmen Ömerli ilçesinin bugüne kadar yapılmayan hizmetler nedeniyle bir ilçeden çok köy görüntüsünde kaldığını ifade eden Korkmaz, göreve gelir gelmez bu görüntünün son bulması için çalıştıklarını söyledi. Kısa sürede ilçede halen toprak olan yolları kilitli parke taşıyla döşediklerini kaydeden Korkmaz, tarihi zenginliğe sahip şirin ilçemizde tüm kurumlarla birlikte hizmet aşkı ile çalıştıklarını kaydetti.

YARINLARA TAŞIYORUZ
'Ömerli'ye hizmet, insanlığa hizmettir' diyen Korkmaz, "Bize göre ilçemiz Ömerli'ye hizmet etmek, insanlığa hizmet etmek ve ayrıca dün, bugün ve yarın arasında köprü kurmak demektir. İşte Ömerli Belediyesi olarak bizim de göreve geldiğimiz andan beri yapmaya çalıştığımız şey, Ömerli'mizin hassasiyetlerini, istek ve ihtiyaçlarını, dikkat ve özenle yarınlara taşımaktır. Dolayısıyla dantel gibi, oya gibi işlediğimiz, milim milim, adım adım yükseldiğini gördüğümüz işler; incitmeden hizmet etmenin metne dökülmüş halidir. Şehrin yaşayan bir organizma olduğunu unutmadan, geçmiş, bugün ve yarın arasındaki dengeyi bozmadan ve şehri oluşturan kent ve insan unsurlarını birbirinden ayırmadan oluşturduğumuz ve hayata geçirdiğimiz bu planlar; yapacaklarımızın teminatı olmakla birlikte esas itibariyle insanımızın mutluluğunu ve kentimizin sürekliliğini hedeflemiştir. Çünkü bize göre ne sadece insan, ne sadece kent tek başına anlamlıdır ve kente anlam katan insan; insanın yaşamını şekillendiren ise yaşadığı kenttir" dedi

BETON BLOKLAR RENGARENK
Başkan Korkmaz, "Hükümet Konağı'nın önünde güvenlik dolayısıyla bulunan beton bariyerler ilçedeki resim öğretmenleri ve teknoloji tasarım öğretmenleri tarafından boyandı ve ilçeye estetik bir görünüm kazandırıldı. Resimler herkesin beğenisini kazandı. Bu güzel etkinliğe çocuklar da katılarak eğlendi. Bariyerler bir beton yığını olmaktan çıkıp, halkımızın göz zevkine hitap eden estetik bir görünüme kavuştu. Çocuklarımız gülsün diye sosyal alanları da genişletiyoruz. 20 oyun parkı yapmayı hedefledik. Parklara konulan olan oyun gruplarında çocuklarımız doyasıya eğleniyor.

1. ÇOCUK ŞENLİĞİ
Mardin'in Ömerli İlçesi'nde, geleceğin umudu olan çocukların mutluluğu için ilk kez "Ömerli Belediyesi 1'inci Çocuk Şenliği" yapıldı. Ömerli Belediyesi'nin ilk çocuk şenliğinin gerçekleştirildiğinin altını çizen Ömerli Kaymakam ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz, "Ömerli İlçe Stadı'nda yapılan şenlikte ilçedeki tüm okulların öğrencileri doyasıya eğlenerek oyunlar oynadı. Çeşitli ikramların da bulunduğu şenlik bir ilk oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN