Kocamaz: Gelecek nesilleri düşünerek hareket etmeliyiz

7. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi Mersin’de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Gelecek kuşakların kullanacağı kaynakları korumak ve geliştirmek gerekiyor” dedi

Kocamaz: Gelecek nesilleri düşünerek hareket etmeliyiz
Makine Mühendisleri Odası mersin Şubesi tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenen Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Gelecek kuşakların da kullanacağı kaynakları korumaya yönelik sürdürülebilir bir kalkınma sistemi kurmalıyız" dedi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Akar Tülücü'nün ev sahipliğinde Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sempozyumuna Başkan Kocamaz da katıldı. Güneş enerjisiyle ilgili olarak farkındalık yaratılması, bilginin yaygınlaştırılması ve yoğunlaştırılması, teknolojik yeniliklerin ve uygulamaların Türkiye'ye kazandırılmasının amaçlandığı sempozyumun büyük ilgi gördü.

TEMİZ ÜRETİM ŞART
Başkan Kocamaz, temiz üretim, herkes ve her şey için sürdürülebilir bir yaşam standardı oluşturma, enerji verimliliği, kaynakları en verimli şekilde kullanma konularında gösterdikleri özene ve çevreyi koruma konusundaki hassasiyetlerine dikkat çekti. Kocamaz, sürdürülebilir sağlıklı yaşam döngüsünün sağlanması konusunda temiz üretimin önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

YIL SONUNDA TAMAMLANACAK
Büyükşehir Belediyesi olarak öz tüketime dönük 5 adet Güneş Enerji Santrali projesini programa aldıklarını söyleyen Kocamaz, "Bu projelerden Macit Özcan Spor Kompleksi öz tüketime yönelik 60 KW'lık Güneş Enerji Santrali için TEDAŞ'a başvurumuzu yaptık ve uygunluk belgesini aldık. Tesisi 2017 sonuna kadar tamamlayacağız" dedi. "Ayrıca Yakaköy, Mut ve Anamur Mezbahanelerinin çatı üzerlerine toplam 300 KW'lık Güneş Enerji Santrali projeleri için ön başvuru çalışmalarımız devam etmektedir" diye konuşan Kocamaz, "2018 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız Tarsus Otogarı'na 500 KW'lık, Zeytin Salamura İşletme Tesisine 40 KW'lık Güneş Enerjisi Santrali tesisleri de proje safhasındadır" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN