Mardin bizim sevdamız

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, memleket sevdası ile hizmetlerini sürdürüyor. Babası eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ile el ele veren Çankırı, baba-kız Mardin sevdası için gece gündüz bölge için Ankara ile Mardin arasında mekik dokuyor

Mardin bizim sevdamız
AK Parti'den Mardin Milletvekili seçilen Ceyda Bölünmez Çankırı, geçen iki yıllık sürede meclisteki çalışma performansının yanı sıra sürekli Mardin'e gelerek halkla bütünleşmesi dikkat çekti. İl genelinde yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde inceleyen Milletvekili Bölünmez Çankırı, tarladaki çiftçiyi, çarşıdaki esnafı, sanayideki üreticiyi yalnız bırakmayarak ziyaret etmenin yanında vatandaşların da düğün, cenaze, açılış gibi özel günlerinde yanlarında olmaya hassasiyet gösteriyor.

BABASININ YOLUNDA İLERLİYOR
Meclis ve komisyon çalışmaları biter bitmez soluğu her zaman memleketi Mardin'de alan Ceyda Bölünmez Çankırı, TBMM'de Mardin'e hizmet bayrağını kendisinden devir aldığı Mardin 22. Dönem Milletvekili hayırsever işadamı Süleyman Bölünmez ile birlikte her fırsatta vatandaşlarla birlikte olup sorunlarına çözüm buluyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
Mardin'e hizmet yolunda gece gündüz çalışarak 10 ilçede çalışmalarına ve halkla bütünleşmeye devam eden Çankırı, devam eden proje ve yatırımları yerinde incelemenin yanında açılışlar, kurum, muhtarlık ve STK ziyaretleri, taziye ziyaretleri, esnaf gezileri, düğünler derken halkın, esnaf ve sanatkarın olduğu her yerde onlarla birlikte olmaya devam ediyor.

ÖNEMLİ GÖRE VLER ALDI
Siyasi geçmişi çok olmamasına rağmen Meclis'te Dış İlişkiler Komisyonu'nun yanında AK Parti Genel Merkezi'nde iki yıl gibi kısa süre içinde üç farklı alanda başkan yardımcılığı yapan Ceyda Bölünmez Çankırı, ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin başkanı olduğu AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın başkanlığını yaptığı Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevini üstlenerek bu alanda özellikle Suriyeli mülteciler üzerine çalışmalarda bulunan Bölünmez Çankırı, son olarak başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan'ın yaptığı AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve İnsan Hakları Heyeti'nin içinde yer alarak aktif çalışmalarda bulundu.

UYUMLU ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
AK Parti ailesi olarak uyum içinde birbirlerine kenetlenerek seçim bölgelerine hizmet götürmek için büyük bir özveri içinde olduklarını anlatan Çankırı, "AK Parti milletvekili olarak seçilmeden önce de seçildikten sonra da ziyaret etmediğimiz mahalle, gitmediğimiz köy, çayını içmediğimiz kanaat önderi ve muhtar bırakmayacağız sözünü vermiştik. Seçimden seçime değil, her zaman halkımızın yanında olduk. Bunu yerine getirmenin sevincini ve mutluluğunu yaşıyorum. Biz her zaman vatandaşımızla beraberiz. Gerek Ankara'da, gerek Mardin'de ve gerekse de il dışından bize ulaşan bütün hemşerilerimizin sorunlarını sorunumuz bildik. Ve bu hassasiyetle odaklanıp, çözüm bulmaya çalıştık" dedi.

HİZMETLER BİTMEZ
Mardin'in başta gelen ulaşım, sağlık, eğitim, tarım ve enerji gibi sorunlarına çözüm bulmak için büyük bir çaba içerisinde olan Çankırı, "AK Parti'nin Mardin'imizde yaptığı hizmetler anlatmakla bitmez. Mardin 10 yıl önceki Mardin değil. Bu hizmetler güçlü davanın, güçlü Türkiye'nin göstergesidir. Bu nedenle davamıza hep sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir kadro hareketi olan AK Parti, iktidar olduğu günden bu güne kadar, icraatlarıyla pek çok ilke imza atmış, projeleriyle tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Hemen her alanda hayata geçirilen hizmetlerle, halkımızın yaşamı kolaylaştırılmış, refah seviyesi yükseltilmiştir. AK Parti olarak bir yandan halktan aldığımız güçle engelleri aşıyor, diğer yandan da halka hizmete devam ediyoruz" dedi.

TERÖRLE ANILMAYACAK
Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, hayata geçirilen projelerle bölgenin terörle anılmaktan çıkacağını, bölge için kullanılan 'terör bölgesi' ifadesi yerine 'verim bölgesi, üretim bölgesi' ifadelerinin yer alacağını söyledi. Çankırı, Mardinlilerin, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman sayesinde ilkleri yaşadığını belirterek, Gönül Sofrası'nda bir araya gelen vatandaşların birlik ve beraberliklerinin pekiştiğini ifade etti.

HALK GÜNÜ BULUŞMALARI
AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, düzenli bir şekilde bütün ilçeleri bir bir ziyaret ederek halk günü toplantılarında vatandaşların sorunlarını dinliyor. Dargeçit'ten Derik'e, Kızıltepe'den Nusaybin'e her ilçede düzenlediği toplantılarda hemşehrilerinin sorunlarını dinleyerek not alan Çankırı, kişisel sorunların haricinde Mardin bölgesindeki genel anlamda en büyük sorunun işsizlik ve elektrik sorunu olarak kendilerine iletildiğini belirtti. Çankırı, bu sorunları ortadan kaldıracak en önemli çözüm yolunun ise 'Cazibe Merkezleri' aracılığı ile bölgeye yapılacak yatırımlar ve GAP Projesi kapsamında Mardin Sulama Kanalları'nın faaliyete girmesiyle sağlanmış olacağını söyledi.

MORAL ZİYARETLERİ
AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, il genelinde görev yapan güvenlik güçlerini ziyaret ederek kendilerine moral verdi. Uygulama noktalarında jandarma ve polisleri ziyaret eden Bölünmez, güvenlik güçleri ile sohbet etti. İl genelinde güvenlik güçlerinin önemli gayretleri ile teröre karşı amansız bir mücadele yürütüldüğünü aktaran Bölünmez, tüm güvenlik güçlerinin daima yanında olduklarını vurguladı. Şehitlik mertebesinin kutsal bir makam olduğuna dikkati çeken Bölünmez, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 gün önce şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Arıkan ve bütün şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Bölünmez, terör örgütleri ile mücadelenin azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayarak, "Devletimiz ve milletimiz, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermedi ve vermeyecektir. Huzur ortamını, birliğimizi bozmaya yönelik yapılan hain terör saldırılarına güvenlik güçleri ve halkımızla birlikte karşı koyarak, asla taviz vermeden azim ve kararlılıkla mücadele etmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

KADINLAR MİHENK TAŞI
Gittiği her yerde özellikle kadınların sevgi gösterileri ile karşılaşan AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı: "Toplumun mihenk taşı aile, ailenin mihenk taşı ise kadınlarımızdır. AK Parti olarak kadınlarımıza sözde değil, özde sahip çıktık" dedi. Gittiği her teşkilatta ve ilçede kadınlarla özel bir şekilde ilgilenen ve görüşen Bölünmez, ekonomiden siyasete, sosyal alandan kültürel zenginliğe, sanattan edebiyata her sahada kadınların sağladığı gelişimi ve değişimi gün geçtikçe daha fazla gördüklerini söyledi. Milletimizi güçlü kılan, mutlu birey ve güçlü aile olduğunu kaydeden Çankırı, "Geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın güçlü bir aile yapısı ile sağlıklı nesillere dönüşmesinde kadınlarımız her zaman ki gibi öncü rollerini asırlardır sürdürmektedirler. Kadınlara yönelik sosyal ve siyasal alanda söylemi bir tarafa bırakarak, yaptığımız icraat ve attığımız adımlarla kadınlarımızı daha fazla sahiplendik. 15 yıllık iktidarımız döneminde kadınlarımıza yönelik devrim niteliğinde Anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirdik. Kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kadınlarımız siyaset öznesidir" sözünden yola çıkarak, kadınlarımızı karar alma mekanizmalarında daha görünür hale getirdik" dedi. Çankırı, AK Parti hükümeti döneminde kadın dostu politikaların geliştiğini ve kadınların siyasette daha aktif rol aldığını ifade etti.

BABASINA OKUL TEŞEKKÜRÜ
Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Derik'te şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk anısına 28 derslikli lise binası yaptıran babası Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez'e teşekkür etti. Eski Mardin Milletvekili ve hayırsever İşadamı Süleyman Bölünmez tarafından Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün anısını yaşatmak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılımıyla 4 ay önce temeli atılan 4 kat ve 28 derslikli Muhammet Fatih Safitürk Lisesi tamamlanma aşamasına geldi.

DAHA İYİ BİR EĞİTİM İÇİN
Derik Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hakan Kafkas'la birlikte okulda incelemelerde bulunan Süleyman Bölünmez, "Merhum kaymakamımızın Derik için idealleri vardı, hayalleri vardı. Derik zeytininin dünyaya açılması, Derikli çocuklarımızın daha iyi bir eğitim olanaklarına kavuşması gibi hepimizin üzerine düşen görevler olduğunu biliyoruz" de

EL ELE VERDİLER
Çoğu yerde kendisine eşlik eden babası Süleyman Bölünmez ile birlikte esnafların ve halkın sorunlarını dinleyen ve çözüm noktasında sorunun takipçisi olan Çankırı, "Babamla birlikte bu vatana, millete, bu coğrafyaya, bu kültüre ve Mardin'e aşık insanlarız. Onun için fedakarca çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz" diyerek bir Mardin sevdalısı olduğuna vurgu yaptı.
BİZE ULAŞIN