Savur’un ilk çocuk parkı

Savur’un ilk çocuk parkı
Savur'da sönük geçen hayat artık canlandı. Savurlular şimdi modern hayatın nimetlerinden yararlanıyor. Eskiden tek bir çocuk parkının bulunmadığı Savur'da zaman değişti. Şimdi ilçede çocukların keyifle oynadığı bir park var
Savur Kaymakamı ve Belediye Başkanı İdris Koç, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Koç, Savur'da tam anlamı ile kamu hayatının canlandığını anlattı. Koç, ilçeye çağ atlattıklarını söyledi. Bahçelere giden yollar onarıldı

SAFA'YA ÇOCUK PARKI
İlçe içerisinde çocukların ve vatandaşların yararlanabileceği çocuk parkı yoktu. Belediye, engellilerinde kullanabileceği yeşil alanı,oturma alanı,bireysel oyun malzemeleri ile tüm halka hitap eden bir çocuk parkı yaptı.

ZÜBEYDE HANIM PARKI
İlçede çocuk parkı yapımı için belediyeye ait kısıtlı alanlarda projelendirme çalışmaları yapıldı.parklar vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği yerlere kuruldu. devlet mahallesinde yer alan anaokulu parkı da yenilendi.

ÇOCUKLARA PARK SÜRPRİZİ
Savur belediyesi bünyesinde oluşturulan özel ekip ile savur kaymakamlığına ait şişme oyun parkı,yaklaşık 10 kırsal mahalleye taşınarak çocuklara sürpriz yapıldı.

İHTİYAÇLAR TESPİT EDİLDİ
Savur Belediyesi bünyesinde mardin büyükşehir belediyesine bağlı olarak kurulan mardinmasa/savur ekibi,hane ziyaretleri ile ihtiyaç tespiti yapıyor.gıda paketleri ve giysi yardımları ekipler tarafından belirlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

SAVUR MERDİVENLERİ
Savur belediyesi,özellikle yaşlı vatandaşların rahat bir şekilde yararlanabileceği savur çarşısına çıkan 6 merdiveni doğal taşlarla kaplandı.2018 de yapılması planlanan 20 ara sokak merdivenlerinin yapımı için proje çalışmalarına başlandı.

KADIN MİSAFİRHANESİ
İlçe merkezine gelen kadın ve çocuklar zorluk çekiyordu.savur belediyesi savur bedesteninde onarım ve donanım çalışmaları yaptı.kadın ve çocukların ücretsiz faydalanabileceği kadın ve çocuk misafirhanesi faaliyete geçti.

DÜĞÜN SALONU PROJESİ
vatandaşlar yararlanabileceği yeterli kapasitede kapalı bir düğün salonu yoktu. düğün ve çeşitli toplu organizasyonlarda kullanılabilecek 1000 metrekare kapalı alan 2000 metrekare açık alana sahip düğün salonu proje çalışmaları faaliyete geçti.

SAVUR BAHÇELERİ EKOLOJİK VADİ PROJESİ
Savur çayı etrafında yaklaşık 20 km hat boyunca yeşil bir vadi içerisinde meyve ve sebze bahçeleri,asırlık ağaçlar,çamaşırh aneler,değirmenler yer almaktadır. belediye,bahçelerin kullanımını arttırmak ve kültürel mirasa sahip çıkmak amacıyla ,yaklaşık 3 kmlik bahçe yollarının parke taşı ile kaplanması,aydınlatılması,küçük çapta alt ve üst yapı çalışmaları için proje hazırlandı.

SAVUR SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ
SAVUR MERKEZİNDE yaklaşık 250 tarihi yapı yer alır.savur belediyesi hazırlamış olduğu proje ile savur çarşısından başlayarak savur hükümet konağına kadar uzanan sokak üzerinde dikey cephe yenileme çalışması yapılacaktır.amaç savur ilçe merkezini vatandaşlar için bir cazibe merkezi haline getirmek.
BİZE ULAŞIN