‘Kalp krizi değildi eşimi öldürdüler’

Ukrayna’da kiraladığı evinde ölü bulunan Kahramanmaraşlı Hayrettin Gök’ün Azeri eşi Aytekin Yusif Mustafayeva, “Kalp krizi deniyor. Eşim cinayete kurban gitti” dedi

‘Kalp krizi değildi eşimi öldürdüler’
Ukrayna'da kiraladığı evinde ölü bulunan Kahramanmaraşlı işadamı 47 yaşındaki Hayrettin Gök'ün cenazesi memleketinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Gök'ün Azeri eşi 1 çocuk annesi Aytekin Yusif Mustafayeva, "Eşim cinayete kurban gitti. Cebindeki yüklü miktardaki parası, cep telefonu ve değerli tüm eşyaları çalınmış. O melek gibi biriydi. Kocamın katilleri bulunsun" dedi.

POLİSE İHBAR YAPILDI
Kahramanmaraş'tan 14 yıl önce çalışmak için gittiği Azerbaycan'da Aytekin Yusif Mustafayeva ile evlenen ve bu evlilikten bir çocuğu olan Hayrettin Gök, ticaretini yaptığı tekstil ürünleri işini geliştirmek için Ukrayna'ya giderek Harkov'da ev kiraladı. 16 Eylül'de ihbar üzerine Gök'ün evine giden polis cesetle karşılaştı. Polis ölen kişinin kimliğini teşhis etmeye çalışırken, Mustafayeva, Ukrayna polisine başvurup durumu anlattı. Ukrayna'ya giden Mustafayeva, kendisine gösterilen cesedin Hayrettin Gök olduğunu teşhis etti. Eşinin kalp krizinden öldüğünün söylendiğini anlatan acılı kadın, "Eşime aynı evde birlikte kaldıkları kişiler tarafından uyku ilacı verilip kalp krizi geçirmesi sağlanmış. Sonra da yüklü miktarda parası ile cep telefonu ve değerli eşyaları çalınmış. Benim eşimi öldürdüler. O melek gibi bir insandı. Kimseyi incitmezdi" diyerek gözyaşı döktü.
BİZE ULAŞIN