Suriyeli kardeşlerin dramı herkesi ağlattı

Suriyeli Elşaban kardeşler Halep’ten kaçıp Adana’ya sığındılar. Anneleri evi terk edip gitti. Baba da çalışmaya gidince evde bir başlarına kalan kardeşlerin dramı yürek burktu

Suriyeli kardeşlerin dramı herkesi ağlattı
Adana'da anneleri tarafından terk edilen, babaları ise işe giden 2 ile 10 yaş arasındaki 4 Suriyeli kardeşin imdadına polis yetişti. Karınları doyurulan çocuklar emniyete götürülürken gözyaşı dökmesi mahalledeki kadınları da ağlattı.

BABA İŞE GİTTİ
Nur (42)-Ahmet Elşaban (49) çifti Suriye'de süren iç savaştan kaçıp 5 çocuğuyla birlikte Halep'ten Adana'ya geldi. Yenibey Mahallesi 18076 Sokak 2 numaralı evde yaşamaya başlayan çiftten Nur Elşaban geçtiğimiz günlerde 5 çocuğunu terk edip gitti. Bunun üzerine çaresiz kalan baba eve ekmek getirmek için Hasan (8), Muhammed (2), Sidra (10) ve Hasne'yi (6) evde bırakıp yanına Emad'ı (7) alarak çalışmaya gitti.

KARINLARI DOYURULDU
Çocukların evde tek kaldığını gören mahalleli polisi aradı. Eve gelen polis, çocukların sağlıksız ortamda yaşadığını gördü. Karınları aç olan çocukları doyurmak için polis kolları sıvadı. Hemen yakında bulunan marketten süt ile birlikte yiyecek alınıp çocukların karınları doyuruldu. Bu sırada çocukların dramını gören mahalledeki kadınlar gözyaşına boğuldu. Çocuklar polisler tarafından otomobile bindirilip Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
BİZE ULAŞIN