Suriyeli kardeşler artık emin ellerde

Adana’da anneleri tarafından terk edilen, babaları işe gittiği için sağlıksız ortamda yaşam mücadelesi veren Suriyeli 5 çocuk Sevgi Evleri’ne yerleştirildi

Suriyeli kardeşler artık emin ellerde
Adana'da annelerinin terk edip gittiği, babalarının ise işe gitmek zorunda kaldığı Suriyeli Elşaban kardeşler sıcak bir yuvaya kavuştu. Polislerin evde bir başına bulduğu ve yaşları 2 ile 10 arasında değişen Muhammed (2), Hasne (6), Emad (7), Hasan (8) ve Sidra (10) Elşaban, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Sevgi Evleri'ne yerleştirildi.

ANNELERİ TERK ETTİ
Yürek burkan olay merkez Seyhan ilçesi Yenibey Mahallesi'nde yaşandı. Suriye'deki iç savaştan kaçan Nur-Ahmet Elşaban, günlük işlerde çalışarak geçimlerini sağlamaya başladı. Ancak geçtiğimiz hafta anne Nur eşinin işe gitmesinin ardından 5 çocuğunu bırakıp evden ayrıldı. 5 çocukla bir başına kalan baba önceki gün çocuklarından Emad'ı yanına alıp işe gitti. Anneleri tarafından terk edilen çocuklar bir süre sonra acıktı ve pencereye çıkarak ağlamaya başladı. Çocukların durumunu gören vatandaşlar polisi aradı. Eve gelen polis gün boyu yemek yemeyen kardeşlerin yardımına koştu. Polisler hemen yakında bulunan marketten süt ile birlikte yiyecek alıp çocukların karnını doyurdu.

SEVGİ EVLERİNDELER
Mahalleli polislere çocukları evlerine götürme teklifinde bulundu. Çocukların perişan hallerini gören bazı kadınlar da gözyaşlarına hâkim olamadı. 4 kardeş daha sonra eve gelen Çocuk Şube ekiplerine teslim edildi. Telefonla ulaşılan baba yanındaki oğlu Emad ile birlikte emniyete gitti. Baba Ahmet Elşaban, çocuklarına bakamadığını söyleyince diğer çocuk da babadan alınıp Sevgi Evleri'ne yerleştirildi.
BİZE ULAŞIN