HKÜ’de yeni öğrencilere oryantasyonlu başlangıç

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği dört günlük oryantasyon programı başladı

HKÜ’de yeni öğrencilere oryantasyonlu başlangıç
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bu yıl aralarına yeni katılan öğrencilerine özel, üniversiteyi ve Gaziantep'i tanıtmak amacıyla, dört gün sürecek kapsamlı bir "Öğrenci Oryantasyon Programı" düzenliyor. 2017 - 2018 eğitimöğretim yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesini tercih ederek bu yıl HKÜ ailesine yeni katılan öğrencilere yönelik düzenlenen oryantasyon programının açılışı büyük bir coşkuyla başladı.

SOSYAL PROJELER
HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "24 bölümde eğitim veriyoruz. En çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyoruz. Öğrencilerimizin eğitim öğretim, AR-GE ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermesi gerekmektedir. Sadece derslere girmekle üniversiteli olunmaz. Dersler çok önemli ama bir onun kadar önemli olan şey ise sosyal projelerde yer almak ve girişimci olmaktır. Su yutmadan yüzmeyi öğrenemezsiniz. Eğer başarılı olmak istiyorsanız elinizi taşın altına koymanız gerekir" dedi.

MOTİVASYON
İyi bir başlangıç yapmak için önce motivasyon ve hazırlanmak gerektiğini kaydeden HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu da, "Üniversitemiz artık 10 bine ulaşan öğrenci nüfusu, güçlü akademik kadrosu ve kendine özgün karaktere sahip mimari yapısıyla Türkiye'de kendinden söz ettiren ve ön plana çıkan yükseköğretim kurumları arasında yer almayı başarmıştır. Burası teknoloji transferi yapan, kendi enerjisini üreten araştırma ve geliştirmeye önemli bütçe ve kaynaklar ayıran bir üniversitedir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN