Yol sorununa kökten çözüm

Çukurova Üniversitesi yönetimi, yetersiz kalan Mithat Özsan Bulvarı’nın iyileştirilmesi ve alternatif yolların yapılması için çalışmalarını hızlandırdı. Kenti üniversiteye 4 yeni kavşağın birleşeceği İlim Yolu

Yol sorununa kökten çözüm
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, yaşadıkları yol sorunuyla gündeme gelen Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Elekcioğlu ve Prof. Dr. Şeref Erdoğan'ın da bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Kibar, öğrencilerin yaşadığı sorunları ve önerileri tek tek dinleyerek notlar aldı. Öğrencilerin görüşlerinin önemli olduğunu anlatan Kibar, yol çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

BİSİKLET YOLLARI
SABAH Güney'e konuşan Prof. Dr. Mustafa Kibar, Hukuk Fakültesi'ni bağlayan yolun çalışmalarına başlandığını ve 3-4 ay içerisinde hizmete gireceğini ifade etti. Tartışmalara neden olan yolun taban dolgu işlerinin tamamlandığını, imar çalışmasının da yeni bittiğini kaydeden Kibar, "Çalışmaların sürdüğü 6 şeritli bulvarımızda bisiklet yolları da olacak. Öğrencilerimiz asfalt yol olmadığı ve yemekhaneye en kısa şekilde ulaşmak için patika yolu kullanmayı tercih etmiş. Kendileriyle konuştuk ve buradan yürümemelerini rica ettik" dedi.

ORTAK ÇALIŞMA
Yetersiz kalan Mithat Özsan Bulvarı'nın iyileştirilmesi ve alternatif yolların yapılması için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket ettiklerini belirten Prof. Dr. Kibar, "Bu bölgede yapılması planlanan projeler uygulandığında, üniversiteye erişimi artırıp, trafik yükünü azaltacağız. Büyükşehir Belediyesi ile Mithat Özsan Bulvarı'na alternatif bir geçki üzerinde çalışmalar yaptık. Alternatif geçki, kuzeygüney aksında toplamda 4 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde, bizi Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden ayıran transit bir hat olacak" diye konuştu.

?4 YENİ BULVAR
Mithat Özsan Çevre Yolu ile Çatalan Yolu üzerinde bütüncül bir sağlıklaştırma projesi yürütüldüğünü hatırlatan Prof. Dr. Kibar, projenin tamamlanmasıyla Mithat Özsan Bulvarı Çevre Yolu, Kozan Caddesi, Çatalan Yolu, Yasemin Caddesi ve alternatif İlim Yolu'nun bölgeye erişimi ve trafik sorununu ortadan kalkacağını söyledi. Prof. Dr. Kibar, üniversitedeki ulaşım sorunun tarihe karışması için yapılacak 4 yeni bulvarın, İlim Yolu'nda birleşerek hizmete gireceğini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN