Maganda kurşunu 2 kadını yaraladı

Adana’da gecenin karanlığında ortaya çıkan magandalar sokak ortasında rastgele ateş açmaya başladı. O sırada yürüyüşe çıkan biri hamile 2 kadın saçmaların hedefi oldu

Maganda kurşunu 2 kadını yaraladı
Adana'da 6,5 aylık hamile olan 26 yaşındaki Bahar Karakaya ile komşusu Fatma Katılmış, sokakta yürüdükleri sırada magandaların av tüfeği ile rastgele açtığı ateş sonucu yaralandı. Tedavi altına alınan yaralılardan hamile Bahar Karakaya'nın ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis olaydan sonra kaçan 16 yaşındaki F.T.'yi gözaltına aldı. Olay, merkez Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi 73003 Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, hamile Bahar Karakaya ve komşusu Fatma Katılmış, hava almak için evden dışarı çıktı. İki kadının sokakta yürüdüğü sırada, kimliği belirsiz magandalar av tüfeğiyle çevreye rastgele ateş açtı. Magandaların silahından çıkan saçmalar, iki kadının çeşitli yerlerine isabet etti. Kadınların yaralanması üzerine magandalar olay yerinden kaçtı.

BEBEĞİN DURUMU İYİ
Olay yerine çok sayıda polisle birlikte sağlık görevlileri sevk edildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı kadınlar Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Katılmış ve Karakaya'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı, anne karnındaki bebeğin de iyi olduğu öğrenildi.

'YOLDA BULDUM' DEDİ
Polisin olaydan sonra yaptığı araştırmada av tüfeğini ateşlediği iddiasıyla 16 yaşındaki F.T. gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan F.T.'nin, "Arkadaşlarımla birlikte yolda yürürken tüfeği buldum. Daha sonra kurcalamaya başladım ve bu sırada aniden patladı. Arkadaşlarımla olay yerinden kaçtım" dediği öğrenildi. F.T.'nin sorgusu sürüyor.

TEHLİKEYİ ATLATTI
Gaziantep'te ayrı yaşadığı kocası tarafından barışma bahanesiyle kandırıldıktan sonra ağzı bağlanarak işkence edilen ve hastaneye kaldırıldığında, tüfekle vurulan ayağı kesilmek zorunda kalan Çağlar Aşık hayati tehlikeyi atlattı. 3 çocuğunun gözleri önünde işkenceye uğrayan 4 aylık hamile kadının karnındaki bebeğin durumunun ise annenin tedavi için aldığı ilaçlardan dolayı olumsuz etkilenebileceği öğrenildi. Yoğun bakımdaki yaşam savaşından kurtulan Aşık'ın tedavisi ortopedi servisinde devam ediyor. Karısına işkence eden cani koca Mehmet Ali Aşık ise emniyetteki gözaltına işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
BİZE ULAŞIN