Şehit oğlunun hatırasını yeni evinde yaşatıyor

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 2 yıl önce şehit düşen sözleşmeli Piyade Er Cihan Aksarı'nın babası Cemal Aksarı, oğlunun hatırlarını yaşatmak için yeni evinin bir odasını Türk bayrakları ve fotoğraflarıyla süsledi

Şehit oğlunun hatırasını yeni evinde yaşatıyor

Baba Aksarı:

- "Bu vatana, seve seve bir evladımı feda ettiysem, Allah bunu bana nasip ettiyse biz de onun eserlerini ve hatıralarını, yaşadığımız müddetçe yaşatacağız. Seve seve öbür evladımı da şehit vermeye hazırım. Kendim de vatan uğruna gitmeye hazırım"

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 2 yıl önce şehit düşen sözleşmeli Piyade Er Cihan Aksarı'nın babası Cemal Aksarı, oğlunun hatırlarını yaşatmak için yeni evinin bir odasını Türk bayrakları, oğlunun fotoğrafları ve birlikte şehit düşen silah arkadaşlarının fotoğraflarıyla donattı.

Dağlıca'da 15 silah arkadaşıyla düştükleri pusuda çatışarak şehit olan Kürt kökenli Cihan Aksarı'ın babası, şehit babası olmasının gururunu, oğlunun vasiyeti kabul ettiği yeni evinin oturma odasını Türk bayrakları ve fotoğraflarla donatarak yaşıyor.

Baba Aksarı "Alın yazımızda şehit babası olmak varmış." diyerek, bu gururu yaşadığı için Allah'a şükrettiğini söyledi.

Aksarı, evlerinin en güzel yerini, vatan uğruna canını veren oğlu için hazırladığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bu vatana, seve seve bir evladımı feda ettiysem, Allah bunu bana nasip ettiyse biz de onun eserlerini ve hatıralarını, yaşadığımız müddetçe yaşatacağız. Bizi ziyaret edenler, şehidin vatanını, milletini ne kadar sevdiğini anlar. Her şeyden önce 'Vatanım sağ olsun.' diyorum. Evlat ikinci safhada, önce vatan çünkü vatan varsa biz varız. Biz varsak vatan var. Yani ikisi birbirine bağlı olduğu için önce vatan. Evlatlarımız Allah, vatan ve milleti için canını verdiyse biz de onunla gurur duyacağız. Her zaman başımız dik, alnımız açık. Allah'tan başka hiç kimseden çekincemiz yok."

- " Vatan olmazsa ben olsam ne olur"

Şehit babası olarak her zaman vatanı, milleti ve oğluyla gurur duyduğunu anlatan Aksarı, "Biz her zaman gururluyuz. Allah'a hamd olsun ki şehit babası olma şerefini bize verdi. Burada gururlu olmayacağım da nerede gururlu olacağım. Mutluyum ben. Seve seve öbür evladımı da şehit vermeye hazırım. Kendim de vatan uğruna gitmeye hazırım. Vatan yoksa biz yokuz. Vatan olmazsa ben olsam ne olur." diye konuştu.

"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" diyen şehit babası Aksarı, Türk insanının vatan üzerinde bir olması gerektiğini vurguladı.

Aksarı, "Türklüğüm ve Kürtlüğümle gurur duyuyorum." dedi.

BİZE ULAŞIN