‘Kurtulması için hapse girmesine bile razıyım’

Adanalı Gülay Aslanboğa, uyuşturucu bağımlısı oğlunun kurtarılması için yetkililerden yardım istedi. Gözü yaşlı anne, “Yeter ki kurtulsun, hapse girmesine bile razıyım” dedi

‘Kurtulması için hapse girmesine bile razıyım’
Adanalı Gülay Aslanboğa (51), uyuşturucu kullandıktan sonra uyuşturucu parası için kendisini dövüp bıçakla tehdit eden 23 yaşındaki oğlu Sercan Özyardımcı'nın tedavi ettirilmesini istiyor. Bir anne olarak çocuğunun iyiliği için onun cezaevine bile girmesine razı olduğunu söyleyen Gülay Aslanboğa, "Benden bıçak zoruyla para aldığı için hakkında davalar açıldı. Ceza alırsa içeride tedavi ettirilir. Bu beladan uzak kalır. Hayatımız zindana döndü. Baş gelemiyorum. Çaresiz kaldım" dedi.

UYUŞTURUCUYA ALIŞTI
Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan Gülay Aslanboğa, eşinden boşandı. 2 çocuğundan Sercan Özyardımcı lise birinci sınıfa gittiği dönemde uyuşturucu özelliği olan bally çekmeye başladı. İlerleyen zamanlarda da esrara alıştı. Evden kaçıp arkadaşlarıyla parklarda uyuşturucu kullanan Sercan, uyuşturucu alacak parayı bulamayınca annesi Gülay Aslanboğa'yı bıçak tehdit edip para almaya başladı. Eğer oğlum bu illetten kurtulacaksa, tedavi edilecekse cezaevine girmesine de razıyım. Yeter ki kurtulsun" diyen anne Aslanboğa "Özünde iyi bir çocuk. 'Anne kurtulmak istiyorum, tedavi olmak istiyorum. Ama yapamıyorum' diyor. Ben anneyim. Tek başıma bir şey yapamıyorum. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza sesleniyorum. Ne olur oğlumu ve onun gibi gençleri bu bataktan kurtarın" diye konuştu.

'YÜREĞİM YANIYOR'
Evladının gözleri önünde her geçen gün ölüme gittiğini belirten anne Aslanboğa, oğlunun uyuşturucudan kurtarılması için tedavi altına alınmasını istedi. Anne "Anne olarak yüreğim yanıyor. Baş edemiyorum. Esrar ya da bally parası için bana şiddet uyguluyor. Ölümle tehdit ediyor. Yüzüme kezzap dökeceğini söylüyor" dedi.
BİZE ULAŞIN