Otomobilin çarpıp kaçtığı Fatma öldü

Adana’da yeğeni ile birlikte ATM’ye para çekmeye giden Almanca öğretmeni Fatma Durak, yolun karşısına geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu öldü. Sürücü ise kaçtı

Otomobilin çarpıp kaçtığı Fatma öldü
Adana'da yeğeni ile birlikte evlerinin yakınında bulunan ATM'den para çekmeye giderken yolun karşısına geçmek isteyen 31 yaşındaki Almanca öğretmeni Fatma Durak, otomobilin çarpması sonucu öldü. Olaydan sonra kaçan sürücü polis tarafından aranırken, ağabeyi Yaşar Durak, "Bu nasıl bir vicdansızlık? İnsan bir hayvana vurduğu zaman durup bakıyor, Durup hastaneye götürmüş olsaydı belki kardeşim şimdi yaşıyor olacaktı" diyerek tepkisini dile getirdi.

KARŞI ŞERİDE SAVRULDU
Kaza saat 02.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Dadaloğlu Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda meydana geldi. Atama beklediği öğrenilen öğretmen Fatma Durak, ATM'den para çekmek için yeğeni Umut Eren Yıldırım ile evlerinden çıktı. Fatma Durak yolun karşısına geçmek istediği sırada kırmızı renkli plakası alınamayan bir otomobil çarptı. Genç kız, çarpmanın şiddetiyle karşı şeride savruldu. Olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye götürülen talihsiz öğretmen kurtarılamadı.

KOLTUĞA ERKEK GEÇTİ İDDİASI
Görgü tanıklarının polise verdiği ifadelerde, Fatma Durak'a çarpan sürücünün olay yerinden yaklaşık 50 metre ileride durduğu, şoför koltuğundaki kadının inip yerine yanındaki erkeğin direksiyon başına geçtiğini söylediği öğrenildi. Polis, kaza yerinden topladığı delillerle birlikte kamera kayıtlarını mercek altına aldı.

"HİÇ Mİ VİCDAN YOK?"
Adli Tıp Kurumu'nda kardeşinin cenazesini alan Yaşar Durak, olayın cinayet olduğunu belirterek, "Bu sürücü nasıl bir insan, hiç mi vicdan yok? Bir insana çarpıyorsun ve durmadan gidiyorsun. Hayvana çarptığın zaman durup bakıyorsun. Eğer çarptığı an hastaneye götürmüş olsaydı belki de kardeşim yaşıyor olacaktı. Kardeşimin ölümüne neden olan sürücünün bir an önce bulunup cezasını çekmesini istiyorum" dedi. Fatma Durak'ın cenazesi yakınları tarafından alınıp toprağa verilmek üzere memleketi Malatya'ya götürtüldü.
BİZE ULAŞIN