‘Babama sözüm var’

Gaziantep’te yaşayan işitme engelli Zehra Özbey, bir yıl önce kaybettiği babasının görmeyi çok istediği dünya şampiyonluğuna ulaşabilmek için çalışıyor

‘Babama sözüm var’
Küçük yaşlarda başladığı judoda önemli başarılara imza atan 22 yaşındaki işitme engelli milli sporcu Zehra Özbey, geçen yıl vefat eden babasının son isteği olan dünya şampiyonluğuna ulaşmak için gece gündüz çalışıyor. Zehra Özbey, judoya bir hevesle 8 yıl önce başladığını belirterek, ilk başlarda zorlanmasına rağmen yine de çok çalıştığını vurguladı.

ÜST ÜSTE DERECELER
Milli sporcu, desinatörlük bölümünü bitirdiğini söyledi. Özbey, "Geçen yıl Gaziantep Üniversitesi'nde beden eğitimi öğretmenliği bölümüne başladım. Onu da bitireceğim" dedi. Zehra, 2012'de Venezuela'da düzenlenen İşitme Engelliler Judo Dünya Şampiyonası'nda üçüncü, Samsun'da Dünya Şampiyonası'nda ikinci, 2017 Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda da üçüncü olduğunu dile getirdi.

BABAM İÇİN
Tek isteğinin dünya şampiyonluğu olduğunu ifade eden milli judocu, "Bu spora başladığımdan beri iyi dereceler aldım. Ailem, özellikle de babam dünya şampiyonu olmamı çok istiyordu. 'Kızım birinci ol da gel' dedi. Birincilik sözü verdim. Ben oradayken babam vefat etmiş. Gaziantep'e geldiğimde mezarına gittim, ikincilik madalyamı mezarına koydum. Çok canım yandı. Şimdi tek isteğim dünya şampiyonu olmak. Babamın son isteğini yerine getirmek istiyorum. dünya şampiyonu olacağım" dedi.

BAŞARILI OLACAKTIR
Zehra'nın fitness eğitmeni Tolga Çingiloğlu da milli sporcunun, disiplinli olduğunu ve hedefine ulaşmak için çok çalıştığını kaydetti. Milli judocunun babası için dünya şampiyonu olmak istediğini belirten Çingiloğlu, "Verilen görevleri yerine getiriyor. Çok azimli. Bir kere bile 'yoruldum' dediğini duymadım. Neredeyse her gün antrenman yapıyor. Ben başaracağına inanıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN