Katili bulmak için özel ekip kuruldu

Adana’da yolun karşısına geçmek isteyen Almanca öğretmeni Fatma Durak’ın ölümüne neden olduktan sonra kaçan sürücüyü bulmak için polis özel ekip kurdu

Katili bulmak için özel ekip kuruldu
Adana'da önceki gün yolun karşısına geçmek isteyen Almanca öğretmeni 31 yaşındaki Fatma Durak'ın ölümüne neden olduktan sonra kaçan sürücüyü bulmak için polis özel ekip kurdu. Ekip olayın gerçekleştiği yerde ve otomobilin geçtiği güzergahlardaki tüm kameraları tek tek izlerken, bir taraftan da oto tamircilerini gezip tespit ettikleri modeldeki aracın tamir edilip edilmediğini araştırıyor.

HASTANEDE ÖLDÜ
Almanca öğretmeni Fatma Durak'ı hayattan koparan kaza önceki gece Yüreğir ilçesi Dadaloğlu Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda meydana geldi. Atamasını beklediği öğrenilen Fatma Durak, ATM'den para çekmek için yeğeni ile evden çıktı. Durak yolun karşısına geçmek istediği sırada kırmızı renkli plakası alınamayan bir otomobil çarptı. Genç kız, çarpmanın şiddetiyle karşı şeride savruldu. Özel bir hastaneye götürülen talihsiz öğretmen kurtarılamadı.

'BULUN' TALİMATI VERDİ
Olayın faili meçhul kalmaması için Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın talimatıyla Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip kuruldu. Kolları sıvayan ekipler önce görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Fatma Durak'a çarpan sürücünün olay yerinden yaklaşık 50 metre ileride durduğu, şoför koltuğundaki kadının inip yerine yanındaki erkeğin direksiyon başına geçtiğini öğrenen ekipler daha sonra güvenlik kameralarına yöneldi.

TOPRAĞA VERİLDİ
Yakınları tarafından Adana Adli Tıp Kurumu'ndan cenazesi alınan Fatma Durak dün memleketi Malatya'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Kardeşinin katilinin bir an önce bulunmasını isteyen ağabey Yaşar Durak, "Emniyete güveniyorum. Kardeşimin ölümüne neden olan kişiyi en kısa zamanda bulup adalete teslim edeceklerdir" dedi.

POLİS KOLLARI SIVADI
Olayın gerçekleştiği yerde ve geçiş güzergahlarındaki kameralar toplandı ve görüntüler tek tek izlenmeye başlandı. Fatma Durak'ın ölümüne neden olan otomobilin modeli ve rengi tespit edildi. Bir yandan görüntüleri izleyen ekip diğer yandan da kentetteki tüm oto tamircilerini gezmeye başladı. Özel ekip olayı aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN