Anemurium antik kenti destekle ayağa kalkıyor

Arkeolojik değerlerin gün yüzüne çıkmasını sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anemurium antik kentindeki kazılara da destek veriyor

Anemurium antik kenti destekle ayağa kalkıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültürel mirası koruma hedefiyle, 2017 yılında sürdürülen arkeolojik kazı ve yüzey araştırma çalışmalarına toplam 630 bin TL maddi destek sağladı. Tarihi kazıları destekleyen ve arkeolojik değerlerin gün yüzüne çıkmasına katkıda bulunan Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana kazılara verdiği maddi desteği sürdürmeye devam ediyor.

BÜYÜK ADIM
Büyükşehir Belediyesi tarafından Anemurium antik kentine verilen destek ile Anadolu'daki en görkemli eserlerinden birisi olan Odeion yapısının rölövesi ortaya çıkarılırken, Anemurium antik kentinde bulunan Odeion için ülkenin kültür turizmine kazandırılması amacıyla büyük bir adım atıldı.

DESTEK SÜRÜYOR
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın başkanlığını yaptığı Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) tarafından 2017 yılında Boğsak Adası Yüzey Araştırma, Silifke Deniz Altı Yüzey Araştırma çalışmaları, Aydıncık ilçesi Kelenderis kazısı, Silifke Kalesi kazısı ve Anemurium antik kenti çalışmaları için 250 bin TL katkı sağlandı.
BİZE ULAŞIN