Ercan ATALAY: Seçimin ardından

ASKF yönetiminin en büyük icraatı yeni spor salonları inşa etmek olacaktır.

27 Eylül günü Adana çok önemli bir seçim yaşadı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yönetim değişikliği yaşadı.
27 yıllık duayen Ali Gülleri ve ekibi seçimi kaybetti. Olağanüstü güvenlik önlemleri gözetiminde yapılan oylamada Dr. Ahmet Bozan ve ekibi nöbeti devraldı.
Yeni yönetim önümüzdeki üç yıl içerisinde amatör sporun sadece futbol olmadığını, her spor branşına eşit mesafede olduğunu gösterecektir. Yeni çağdaş bir spor anlayışı tüm spor kulüplerinde hayat bulacaktır.
Fair Play düşüncesi hakim olacak, her kulüp yönetimde kendini bulacak ve belirli aralıklarla ziyaret edilerek, sorunlar kamu desteği de alınarak çözülecektir.
Sporcular ve antrenörler için seminerler düzenlenerek beslenme, sağlık, motivasyon, yeni nesil antrenman ve müsabakalara hazırlanmada teknolojinin kullanılması konularında yardımcı olunacaktır.
Yeni yönetimin siyaseti hizmet olmalıdır. Salon sporlarına yapacağı en büyük desteğin ise merkez ve bağlı ilçelerimize yeni spor salonları inşaa etmek olacaktır.
Aynı zamanda belediyeler ile iş birliği yaparak park ve bahçe alanları içerisine açık saha yapmaları alt yapılarımızı da doğal olarak zenginleştirecektir.
Periyodik aralıklarla bülten yayınlayarak kulüplerimiz tanıtılacak, güzel anları yaşatılacak ve ASKF faaliyetleri şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır.
Yeni yönetim tüm kulüplerimizi kucaklayıp sorunlarına ivedilikle çözüm getirecek kapasitededir. Tüm bölgeyi kucaklayan bir yönetim örneği amatör spor camiasına hayırlı olsun.
BİZE ULAŞIN