Tony Blair’in baldızı Booth HKÜ’de ders veriyor

Tony Blair’in baldızı Booth HKÜ’de ders veriyor

İngiltere’nin eski başbakanlarından Tony Blair’in Müslüman olan gazeteci baldızı Lauren Booth, HKÜ’de ders vermeye başladı

  • Güney
  • Salı 04.10.2017
İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair'in baldızı olarak tanınan ve Müslüman olan İngiliz Gazeteci Lauren Booth, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) misafir akademisyen olarak ders vermeye başladı. Daha önce de HKÜ'de "Medya ve İslamofobi" konferansının konuğu olan Lauren Booth, 2017-2018 güz döneminde HKÜ öğrencilerine ders verecek.

DERSE YOĞUN İLGİ
Tanışma dersini gerçekleştiren Booth, dersin başında kariyerinden bahsederek kendini tanıttı. Dersin devamında İslamafobia'nın tanımını yapan Booth, konu ile ilgili öğrencilerin görüşlerini dinledi. HKÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği derste ders içeriğinden de bahseden Booth, "İslamofobia, Avrupa gözünden İslam, Arap dünyası ve medya gözünden İslam" konularında ders işleyeceğini belirtti.

LAUREN BOOTH KİMDİR?
1967 yılında Londra'da dünyaya gelen ve Kuzey Londra'da büyüyen Lauren Booth, 1997'de gazeteci olarak işe başladı. 2006 yılında Filistin'e bir yardımda bulunarak ilk kez İslam dünyasıyla yakınlaştı. 2008'e kadar İslam ile ilgili çeşitli çalışmalar yaparak ülkesi İngiltere'de Filistin sorununu ve İslam dünyasının sorunlarını dile getirdi. Lauren Booth, 2010 yılında Müslüman oldu.
BİZE ULAŞIN