Osmaniye Gazetesi 50'nci yaşını kutladı

Osmaniye Gazetesi 50'nci yaşını kutladı

Osmaniye'de 1968 yılından bugüne kadar haftalık olarak yayın hayatını sürdüren 'Osmaniye Gazetesi' kuruluşunun 50'nci yıldönümünü

  • DHA
  • Güney
  • Çarşamba 04.10.2017 15:11

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programda konuşan Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, "Bugün hem mutluyuz hem de biraz sitemliyiz. Mutluyuz çünkü İsmail Karadağ arkadaşımızın gazetesinin 50'nci yılını kutluyoruz. Sitemliyiz çünkü gazetecilerin hala bir sürü sorunları var ve çözüm bekliyor" dedi. Başkan Avcı, ayrıca Osmaniye'nin nüfusa göre en çok şehit veren il olduğunu belirterek, "Bilindiği gibi Osmaniye'miz Şehitler diyarıdır. Bu nedenle biz Osmaniye'mizin başına yiğit veya mert lakabının konulmasını istiyoruz. Bunu buradan yetkililere bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

Belediye Başkanı Kadir Kara ise gazetenin kurucusu Ali Rıza Karadağ'ın uzun yıllar boyunca ilkeli ve dürüst gazetecilik yaptığını söyledi. Kara, "Rahmetli Ali Rıza Karadağ'ı önce rahmetle anıyorum. Kendisini o zamanlar tanırdım. Osmaniye Gazetesi'ni Osmaniye'ye kazandırdı. İlkeli, dürüst ve seviyeli bir yayın hayatı oldu. Ondan mirası devralan oğlu İsmail Karadağ kardeşim de bu gazeteyi aynı ilkeler doğrultusunda bugünlere taşıdı. Kendisine bundan sonraki yayın hayatında başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kadir Kara'ya, İsmail Karadağ tarafından teşekkür plaketi verildi. Programda ayrıca Osmaniye'de uzun yıllar basın mesleğine emek vermiş olan gazetecilerden Hüseyin Ünaldı, Abdullah Yalınkılıç, Hasan Kılıç, Mustafa Bardak'a ve Merhum Gökhan Erkmen anısına çiçek takdim edildi. Osmaniye Gazetesi'nin kurucusu merhum Ali Rıza Karadağ'ın özgeçmişinin okunmasının ardından sahne alan sanatçı Taylan Ünlü'nün konseri ile program devam etti. Program, 50'nci yıl anısına kesilen pasta ile son buldu.

BİZE ULAŞIN