Özgecanlar Derneği Başkanı istifa etti

Özgecanlar Derneği Başkanı istifa etti

Özgecanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Dalgıç, “Ben artık pes ettim” diyerek, Aslan ailesini suçlayıp istifa ettiğini açıkladı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 2015 yılında vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın anısına kurulan Özgecanlar Derneği'nin Yönetim Kurulu üyeleri, Aslan ailesinin bazı fertleri tarafından yapılan suçlamalar üzerine istifa ettiklerini açıkladı. Dernek Başkanı Hediye Dalgıç, haklarındaki asılsız suçlamalar nedeniyle Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Özgecan Aslan'nın babasının onursal başkan yapıldığını, kardeşinin ise yönetim kurulu üyesi olduğunu kaydeden Dalgıç, "Özgecan kızımızın ailesinin yaptığı talihsiz açıklama artık amacına yönelik olarak dernek faaliyetlerinin yönetimimiz tarafından sürdürülmesi olanağını ortadan kaldırmış ve bu süreçte bazı siyasi kesimlerin destek vermesi, siyasi malzeme olayına gelmesine neden olmuştur. Kızımızın anısına duyduğumuz saygı nedeniyle istifamızı veriyoruz" dedi.

"KAMPANYA DÜZENLEMEDİK"
Derneğin SMS yardım kampanyaları düzenlediği iddialarına yanıt veren Dalgıç, "Dernek olarak hiçbir şekilde SMS kampanyası düzenlemedik. Hatta Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan ve amcası Yaşasın Aslan'la birlikte bir arkadaşları Valiliğe başvuruda bulunmuşlar. Aldıkları paralarla ne yaptıklarını bilemem. Mehmet Aslan bize gelen 50 bin lirayı kendi hesabına aktarmıştır. Onu da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı bloke etmiştir" diye konuştu.

AMCANIN İDDİALARI
Özgecan Aslan'ın amcası Yaşasın Aslan, "Şu anki dernek başkanı ve buna benzer kişiler ağabeyimi istifa ettirerek derneği ele geçirmişler. Ağabeyimi, Özgecan Aslan isim hakkını almak dahil, şahsi çıkarlarına ve dernekle ilgili hoşuna gitmeyen faaliyetlere müdahale ettiği için tehdit etmişler. Yaptığı telefon görüşmesinde Dernek Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç, 'Bir çocuğun katledildi, iki çocuğun var kendine dikkat et' şeklinde tehdit etmiş. Bunun bedelini ödemelidir" demişti.
BİZE ULAŞIN