Şahin, meslektaşına kenti tanıttı

Şahin, meslektaşına kenti tanıttı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a tarihi mekanları gezdirdi, çalışmaları anlattı.

  • DHA
  • Güney
  • Çarşamba 04.10.2017 13:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, 1-3 Kasım'da yapılacak 3'üncü Turizm Şurası'na ön hazırlık kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu toplantısına katılmak üzere Gaziantep'e gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan şehri gezdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Demircan'ı restore edilen tarihi binalar başta olmak üzere birçok mekanı gezdirdi, çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Yaşayan Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmete alınan Eski Adliye Binası'nı gezen başkan, merkezin son haline hayran kaldı. Sokak sağlıklaştırması kapsamında Gaziantep Kalesi ve çevresindeki restorasyon çalışmasıyla değişime uğrayan tarihi mekanları da gören Demircan, "Yerel yöneticilerin, tarihi mekanlara sahip çıkması çok önemli, çünkü yerel turizmin gelişmesi demek ülke turizminin hareketlenmesi demektir. Gaziantep bu işi tamamlamış gözüküyor, tarihi mekanlar başkanın sayesinde ayağa kaldırılmış" dedi.

BİZE ULAŞIN