Yasak aşkın fotoğrafı mahkemeye sunuldu

Yasak aşkın fotoğrafı mahkemeye sunuldu

Nikahsız kocasının, eve aldığı sevgilisi tarafından öldürüldüğü iddia edilen Zekiye Kırtay, suçlamayı reddetti. Ölen gencin ailesi, Kırtay ile sevgilisinin evde çekilmiş fotoğrafını mahkemeye sundu

Adana'da yasak aşk cinayetinin sanıkları olduğu ileri sürülen Zekiye Kırtay (18) ile 17 yaşındaki sevgilisi İ.D.'nin "Kasten adam öldürme ve öldürmeye iştirak" suçundan yargılanmalarına başlandı. Sevgilisini eve aldığı öne sürülen genç kadın suçlamayı kabul etmedi. İ.D. ise emniyet ifadesini değiştirip, olayı kendisinin değil, Zekiye'nin akrabası M.K.'nin işlediğini iddia etti. Ölen gencin ailesi, "İkisi de profesyonel yalancı. Tasarlayıp oğlumuzu öldürdüler" dedi. Olay, 30 Nisan 2017 günü Sarıçam Kemalpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre İsa Arıç ile Zekiye Kırtay resmi nikahsız olarak birlikte yaşamaya başladı. Arıç uyurken, Zekiye gönül ilişkisi olduğu belirtilen İ.D.'yi eve aldı. Uyanıp İ.D. ile karşılaşan İsa Arıç, sanıkla kavga etmeye başladı. Şüpheli talihsiz genci bıçaklayıp öldürdü. Soruşturma sonucunda sevgililer tutuklandı ve haklarında dava açıldı.

İFADE DEĞİŞTİRDİ
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sevgilisini eve alıp, olaya iştirak ettiği öne sürülen Zekiye Kırtay, suçsuz olduğunu söyleyerek "Evlenmemi hazmedememişti. Boşanmamı istiyordu. Bozuk kapıdan içeri girmiş. Fotoğrafı da daha önce geldiğinde zorla çekti" diye konuştu. Emniyette cinayeti kendisinin işlediğini söyleyen İ.D. ise ifade değiştirip, İsa Arıç'ı Zekiye'nin akrabası M.K. adlı kişinin öldürdüğünü iddia etti.

"TASARLAYIP ÖLDÜRDÜLER"
Oğulları öldürülen Musa ile İclal Arıç, sanıkların olayı tasarlayarak yaptığını söyleyerek, "İkisi de profesyonel yalancı. Şikayetçiyiz. Evlendikten sonra da görüşmüş, sanıkla evimizde fotoğraf bile çektirmişler" dediler. Ailenin avukatı, sanıkların birlikte çekilmiş fotoğraflarını ve yazışmalarını mahkemeye sundu. Duruşma, sanık ile genç kadın arasındaki telefon görüşme kayıtlarının istenmesine ve M.K. adlı kişinin dinlenmesine karar verilip ertelendi.
BİZE ULAŞIN