Adana’nın en lezzetli zamanı

Festivaller kenti Adana’da Lezzet Festivali için hazırlıklar tamam. Yarın başlayacak olan etkinlikte bu kez kentin lezzetleri stantlara çıkacak

Adana’nın en lezzetli zamanı
Karnaval ve festival kenti Adana'da, bu kez de 6-8 Ekim tarihlerinde 'Lezzet Festivali' düzenlenecek. Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Kebap Festivali ve Rock Festivali ile anılan Adana'da şimdi de 'Lezzet Festivali' ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Merkez Park içinde oluşturulan festival alanında hem gözler hem de damaklar bayram edecek.

MERKEZ PARK'TA OLACAK
Adana Valiliği himayesinde, kamu ve özel kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının ortaklığında gerçekleştirilecek festivalde, Adana Kebabı başta olmak üzere, ciğer, şırdan, bici bici, analıkızlı çorbası, mumbar ve diğer yöresel yemekler katılımcılara sunulacak. Merkez Park içerisinde hazırlanan geniş bir alanda Adana lezzetleri görücüye çıkacak. Alanda kurulacak 100'den fazla stantta lezzet ustaları ve şefler, farklı Adana lezzetlerini gastro şovlar ile konuklara tanıtacak. Ayrıca bu lezzetler için atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. 'Hasat turizmi' ile de farklı bir içeriğe sahip olacak etkinlikte özel bir program hazırlandı. Türkiye'nin dört bir yanından gelip etkinliğe katılacaklar, narenciye ve pamuk hasadı deneyimi yaşayacak.

DEMİRTAŞ'TAN DAVET
Konserlerle renklenecek festivalde, şehir dışından gelenler yöreye özgü lezzetlerin yaşatıldığı bölgelere geziye götürülecek. Herkesi festivale davet eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Festival kapılarını 6 Ekim'de açıyor. Tüm vatandaşlarımızla Adana'nın lezzetlerini paylaşacağız. Kebabıyla, şalgamıyla tüm lezzetlerimizin tadılmasını istiyoruz" diye konuştu.

KENT İÇİN ÖNEMLİ
Vali Demirtaş, "Lezzet denilince akla gelen çok sayıda gurme ve işinde fark yaratan isim de festivalimizde olacak. Adana film ve tiyatro festivalinden, Portakal Çiçeği Karnavalı'na dek çok sayıda önemli etkinliğe imza atıyor. Bu etkinliklerimizin amacı Adana'yı daha çok tanıtmak. Kültür ve sanatın yanı sıra yemek kültürümüz de çok önemli yer tutuyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN