Göçmen kaçakçısı çeteye ağır darbe

Türkiye’ye yasa dışı yollarla göçmen geçirdiği iddia edilen 15 kişilik bir şebeke yapılan operasyonla çökertildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 9’u tutuklandı

Göçmen kaçakçısı çeteye ağır darbe
Hatay'da Suriyeli kaçakları sınırdan Türkiye'ye illegal yollarla geçiren şebekeye yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda gözaltına alınan 15 zanlıdan aralarında sınır birliklerinde görevli bir uzman çavuş ve bir uzman onbaşının da bulunduğu 9 kişi tutuklandı. 6 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

15 KİŞİ YAKALANDI
Hatay Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, ülkeye kaçak yollarla Suriyelileri para karşılığı sokan bir insan ticareti şebekesi takibe alındı. Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından şebeke üyelerine operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda sınır birliklerinde görevli uzman çavuş İ.Ç ve uzman onbaşı M.D. ile birlikte toplam 15 şüpheli gözaltına alındı.

2 ASKER DE VAR
Operasyonun ardından ülkeye kaçak yollarla sokulduğu belirlenen 267 Suriyeli de yakalandı. Kaçaklar İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken, şebeke üyesi 15 kişi geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Aralarında sınır birliklerinde görevli bir uzman çavuş ve bir uzman onbaşının da bulunduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

KİŞİ BAŞI BİN DOLAR
Kaçak göçmenlerin verdiği ifadeye göre, sınırını geçmek isteyenler kişi başı bin dolar ödüyordu. Bu paradan pay alan sınır birliklerinde görevli olanlar da geçişleri görmezden geliyordu.
BİZE ULAŞIN